Spotkanie dotyczące autostrady A2 w gminie Brwinów

Region

W środę, 27 kwietnia w Urzędzie gminy Brwinów odbyło się spotkanie dotyczące budowy odcinka autostrady A2.

Na spotkaniu zorganizowanym z inicjatywy Andrzeja Guzika, burmistrza gminy Brwinów zjawiły się władze samorządowe, przedstawiciele inwestora i wykonawcy oraz innych podmiotów współuczestniczących w budowie autostrady A2.

Generalną Dyrekcje Dróg Krajowych i Autostrad reprezentował dyrektor Stanisław Dmuchowski, Mazowiecki Zarząd Inwestycji Drogowych – dyrektor Mariusz Kozera, a firmę Strabag Sp. z o.o., wykonawcę projektu, dyrektor Eugeniusz Mazur. Wśród zebranych znaleźli się również sołtysi poszczególnych sołectw z Gminy Brwinów, którzy bardzo interesowali się konsekwencjami społecznymi oraz przebiegiem autostrady.

Dyrektor GDDKiA na początku spotkania przedstawił plan przebiegu autostrady A2 wraz z rozwiązaniami technicznymi. Planowany odcinek będzie miał 8 km, a trasa wykonana zostanie w technologii nasypu. Pierwsze samochody wjadą na drogę w 2012 roku.

Wzdłuż prawego i lewego pasa powstaną drogi dojazdowe (inaczej technologiczne), które zostaną połączone z trzema wiaduktami drogowymi nad autostradą. Dodatkowo planowane jest stworzenie kilkudziesięciu przejść dla zwierząt. W pobliżu Pruszkowa zostaną wybudowane specjalne punkty poboru opłat oraz Miejsca Obsługi Podróżnych, gdzie kierowcy będą mogli coś zjeść, zatankować lub sprawdzić stan samochodu.

Obecnie wykonawca, firma Strabag, realizuje I etap budowy. Na ukończeniu jest już projekt, rozbierane są obiekty stałe. Niedługo rozpocznie się również inwentaryzacja i ocena stanu technicznego dróg objazdowych do budowy i obiektów stałych, które znajdują się w pobliżu planowanego przebiegu trasy.

Jeśli wszystko pójdzie zgodnie z planem to już jesienią na plac budowy wjedzie ciężki sprzęt. Dyrektor Mróz podkreśla, że utrudnienia związane z inwestycją będą minimalne dla mieszkańców sołectw. Materiały budowlane będą transportowane po nowowybudowanych drogach technicznych. Ponadto na czas budowy wiaduktów wytyczone zostaną specjalne objazdy tak, by umożliwić wszystkim mieszkańcom gminy dogodny przejazd.

Burmistrz gminy Brwinów zaproponował, by pod koniec sierpnia, tuż przed rozpoczęciem prac przeprowadzono kolejne spotkanie. Wtedy urzędnicy będą mogli podzielić się uwagami na temat realizacji prac.

Byłeś świadkiem wypadku? Stoisz w gigantycznym korku? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie? Poinformuj o tym innych mieszkańców Pruszkowa, Grodziska i okolic. Przesyłaj zdjęcia i informacje do redakcji WPR24.pl na adres e-mail: kontakt@wpr24.pl lub SMS i MMS pod nr tel. 600 924 925.