Spotkanie na temat Paszkowianki w Kaniach

Brwinów

Mazowiecki Zarząd Dróg Wojewódzkich w marcu chce przeprowadzić szereg spotkań z mieszkańcami. Temat – dokumentacja II etapu „Paszkowianki”. Pierwsze spotkanie już we wtorek w Kaniach.

Biuro Projektowe SAFEGE, które na zlecenie Mazowieckiego Zarządu Dróg Wojewódzkich przygotowuje dokumentację projektową dla II etapu „Paszkowianki” zaprasza na spotkania z mieszkańcami.

W trakcie spotkań omówione zostaną trzy proponowane przebiegi drugiego etapu Paszkowianki miedzy drogą wojewódzką nr 719 a węzłem Paszków.

Pierwsze z cyklu trzech spotkań odbędzie się już 7 marca w Kaniach.

Start: godz. 18.00
Miejsce: świetlica w Kaniach (Piłsudskiego 55, Kanie)

Byłeś świadkiem wypadku? Stoisz w gigantycznym korku? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie? Poinformuj o tym innych mieszkańców Pruszkowa, Grodziska i okolic. Przesyłaj zdjęcia i informacje do redakcji WPR24.pl na adres e-mail: kontakt@wpr24.pl lub SMS i MMS pod nr tel. 600 924 925.

Komentarze 21

21 odpowiedzi na “Spotkanie na temat Paszkowianki w Kaniach”

 1. Brwinowianin pisze:

  Jeśli ma to być korkotwórcza droga ze skrzyżowaniami (światłami) to lepiej niech wcale jej nie robią .

 2. Mieszkaniec pisze:

  Czy ktoś z Państwa był na spotkaniu? „omówione zostaną trzy proponowane przebiegi drugiego etapu Paszkowianki” czy coś z powyższego omawiania wyniknęło dla mieszkańców?

  • none pisze:

   Ze spotkania wynikło, że projektant nie ma zielonego pojęcia o obszarze, w którym projektuje drogę. Smutne.

 3. Zwolennik przeniesienia ruchu z AMD na Tzw Paszkowianę pisze:

  Dziś funkcję Paszkowianki pełni al Marii Dąbowskiej w Komorowie . Kłęby dymu z rur wydechowych zatruwają zabytkową aleję MD .Co chwile tylko trzeba usuwać zatrute spalinami Piękne lipy. Wówczas będzie miejsce na drugi pas szybkiego ruchu – może w miejsce AMD wybudować w centrum Komorowa trasę szybkiego ruchu /np jaką ” S” wówczas samochody przemkną szybko i mniej spalin pozostawią w Komorwie. A co na to Pani WÓJT Gminy Michałowice Pozdrawienia z zadymionego spalinami AMD.

  • Tylko pytam pisze:

   Tylko pytanie, czy ruch z AMD przeniesie się na Paszkowiankę. Być może ci, którzy będą jechać z Brwinowa na południe Warszawy wcale nie będą chcieli przejeżdżać aż do Paszkowa, żeby wpaść w korek na S8 a Paszkowianki użyją, żeby zjechać w Granicy i przejechać przez Komorów w stronę Warszawy.

 4. parzniewianin pisze:

  Najmądrzejsi są ci ci sprowadzili się w tą okolicę niedawno. Przyzwyczajeni są że u nich w waciakowie jak samochód jedzie ulicą to wszyscy patrzą przez okna kto zacz.

 5. No tak pisze:

  Czystsze powietrze będzie napewno po wycięciu tylu drzew.Co innego strona północna paszkowianki,tam to faktycznie ma sens bo są puste pola

 6. Anty pisze:

  Droga potrzebna wójtowi nadarzyna i operatorom magazynów w jego gminie. Ta droga nie pomoże mieszkańcom. Zabierze tylko las. Ludzie obudźcie się! Obwodnica grodziska ma 2×1 pas, a paszkowianki ma mieć 2x2pasy i pas serwisowy! Precz z paszkowianki!

  • Za pisze:

   Czy „Anty” ma działeczkę w pobliżu? Kupił taniej, a teraz protestuje?

   • Mieszkaniec pisze:

    A w którym roku działaczki były tańsze?

   • Anty pisze:

    Nie, nie ma. Ale ma w okolicy kawałek lasu do spacerowania. Jeszcze ma. Bo jak paszkowianki będzie, to Anty lasu nie będzie miał. Zobaczcie jak wyglada droga z Janek/Sokolowa przez Komorow do Pruszkowa. Okolice S8 i Sokołów, teraz tez Pecice, Wolica oblepione są magazynami jak g… muchami. Tak samo będzie wzdłuż paszkowianki. Gmina nie ma interesu w kreowaniu przestrzeni przyjaznej dla mieszkańców. Ma interes w tym, żeby wszystko zabudować budynkami/magazynami pod działalność gospodarcza. Porównajcie sobie dam podatek od nieruchomości – Ok. 1zl/m2 budynku mieszkalnego i Ok. 25zl/m2 magazynu. Matematyka dla wójta jest prosta…

  • Adam12 pisze:

   no i właśnie poczytaj sobie co mieszkańcy sądzą o obwodnicy Grodziska 2×1 pas. Podpowiem – PORAŻKA

 7. Ptak pisze:

  Ta trasa przecina tereny przyrodniczo krajobrazowe.Po co komu ta trasa?

  • sgfd pisze:

   By tereny miejskie w Brwinowie nie były zakorkowane, żeby mieszkańcy mieli czystsze powietrze i mniej hałasu.

   • Mieszkanka Kań pisze:

    W Brwinowie, Otrebusach, Nadarzynie odbywa się ruch lokalny. Paszkowianka nic nie poprawi. Trzeba udrożnić drogi w okolicy, zrobić rondo w Otrebusach itp. Co trzeba będzie zrobić żeby wybudować drogę na bagnach? Ile drzew trzeba bedzie wyciąć? Jak obniży sie jakość życia mieszkańców Kan, Nowej Wsi, Strzeniowki, Granicy itp. Obudźcie się, to nie dla nas tylko dla tirów!!!

    • Robert pisze:

     bzdury piszesz „Mieszkanka Kań” Przez Nadarzyn, Otrębusy, Brwinów przebiega droga wojewódzka. To jest zdecydowanie ruch ponad lokalny. Sam czasem wracam do Milanówka z Warszawy przez Nadarzyn/ Otrębusy. I nie nie jadę tirem, tylko zwykłym samochodem osobowym. Tiry też muszą dojechać, chociażby do biedronki z towarem dla mieszkańców, czy do hurtowni, składów budowlanych.
     Proponuję zejść na ziemię, a nie żyć gdzieś w swojej bańce..

    • Pan Samochodzik pisze:

     Chyba Cię Mieszkanka Kań pogięło . W Nadarzynie ruch lokalny? 90% to Brwinów , Michałowice, Grodzisk, Błonie i Podkowa z Milanówkiem. Droga jest na planach od lat . Droga dla Tirów ? Kolejny bzdet i wymysł przeciwników Paszkowianki. Pruszków i Grodzisk to najludniej zamieszkałe powiaty w Polsce . Paszkowianka ma spełnić rolę połączenia dla mieszkańców na osi północ – południe z tej strony Warszawy, po to choćby ,żeby nie jechać z Błonia do Piaseczna przez Warszawę.

     • Mieszkanka Kań pisze:

      Chyba nie byłeś na spotkaniu wczoraj w Kaniach- droga zakorkuje jeszcze bardziej 719 i to wynika z opracowań projektanta. Droga od lat w planach- wiec plany są nieaktualne bo sytuacja w porównaniu do lat 70- tych się zmieniła. Jest POW, obwodnica Grodziska, 50- drogi s8 i a2 maja kilka połączeń w okolicy.

 8. Ali pisze:

  Przyjdą Ruskie to rozwiążą problem

  • KomsomolskajaPrawda pisze:

   To trzeba tak zrobić, żeby nie przyszli… tchórzu ?
   Ukraina nie będąc w NATO świetnie odpiera ich ataki, dlatego my powinniśmy mieć aspirację zdobyć Moskwę, a nie pierd…lic, że oni tu przyjdą !
   Gdzie masz honor , waleczność, dumę ?!
   Oni (ruskie) prą do przodu bo za krok wstecz dostaje się kulę w łeb, i widzę, że podobne zasady powinno wprowadzić wojsko polskie

   • Anonim pisze:

    ciebie pierwszego wysłał bym na pierwszą linie, razem z pisoskim aktywem z Pruszkowa , AZ

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Podobne artykuły