Znicz znów pokonany

Piłkarze Znicza Pruszków przegrali na własnym boisku ze Stalą Stalowa Wola 0:1. O zwycięstwie gości przesądziła bramka strzelona w 93. minucie.

Podopieczni Mariusza Pawlaka coraz gorzej radzą sobie w drugoligowych rozgrywkach. To już trzecia porażka z rzędu, a druga kolejna poniesiona na własnym boisku.

Mimo, że Znicz grał u siebie to drużyna Stali była faworytem. Goście po dziewięciu spotkaniach zajmowali piąte miejsce w ligowej tabeli natomiast Znicz plasował się w jej dolnej części.

Od samego początku spotkania widać było, że obydwie ekipy chciały narzucić rywalom swój styl gry. Gra była prowadzona w środkowych sektorach boiska przez co mecz nie był zbyt ciekawy. Pierwszą groźną akcję stworzyli piłkarze Stali – w 9. minucie po dośrodkowaniu z piłką minął się Piotr Misztal, a ta trafiła do Jarosława Piątkowskiego. Pomocnik Stali uderzył jednak nad poprzeczką. Później przed długi czas żadna z ekip nie mogła się przedostać pod bramkę rywali. Dopiero w 30. minucie kibiców rozbudził strzał w poprzeczkę Mariusza Zawodzińskiego. To była druga i zarazem ostatnia akcja w pierwszej połowy godna odnotowania.

W drugich 45. minutach gra wyglądała tylko niewiele lepiej, a wszechobecną nudę przerywały pojedyncze sytuację, jak strzał w 53. minucie Kamila Witkowskiego, który został bez problemów wyłapany przez bramkarza gości, czy ładny lob Artura Janoszewskiego, który trafił w poprzeczkę. Kolejna dobra akcja miała miejsce dopiero w 84. minucie, kiedy z najbliższej odległości gola nie potrafił zdobyć Przemysław Sztybrych. Gdy wydawało się, że mecz zakończy się zasłużonym remisem w trzeciej minucie doliczonego czasu, po szybkiej kontrze bramkę na wagę zwycięstwa strzelił Jarosław Piątkowski.

Znicz Pruszków – Stal Stalowa Wola 0:1 (0:0)
Bramki: Piątkowski 93’

Znicz: Misztal – Jędrych, Januszewski, Sztybrych, Kucharski – Majewski (78’ Kopciński), Duda, Wojdyga, Zawodziński (62’ Machalski) – Witkowski (69’ Łudziński), Jędrzejczyk.

Stal: Dydo – Demusiak, Kusiak, Wieprzęć, Żmuda – Turczyn (75’ Radawiec), Walaszczyk, Piątkowski, Horajecki – Białek (56’ Fabianowski), Skórski

Sędziował: Robert Marciniak (Kraków)