Znicz zaczął od porażki

Piłka Nożna

W 1. kolejce II ligi piłkarskiej Znicz Pruszków przegrał z Gwardią Koszalin 1:2.

Po spadku w I ligi w pruszkowskim klubie doszło do rewolucji. Nowym trenerem zespołu został Dariusz Żuraw, który musiał na nowo ułożyć drużynę. W pierwszym składzie na mecz z Gwardią znalazło się pięciu graczy, którzy w przerwie letniej zasili szeregi żółto-czerwonych.

Spotkanie rozpoczęło się po myśli Znicza. W 12. minucie wynik meczu otworzył Kamil Włodyka, jednak radość w szeregach gospodarzy nie trwała zbyt długo. Dziewięć minut później Adrian Kwiatkowski pokonał Piotra Misztala. W drugiej części gry wynik ustalił Przemysław Brzeziański.

Znicz szukał swojej szansy, ale Gwardia skutecznie się broniła. Dodatkowo w końcówce gospodarze grali w osłabieniu. W 81. minucie za faul taktyczny sędzia Marcin Szczerbowicz wyrzucił z boiska bramkarza Piotra Misztala. Rękawice przywdział zawodnik z pola – Paweł Tarnowski.

Znicz Pruszków – Gwardia Koszalin 1:2 (1:1)