Nie żyje Andrzej Prawda

Piłka Nożna

W wieku 69 lat zmarł trener Andrzej Prawda. W swojej karierze prowadził takie kluby jak Znicz Pruszków czy Jagiellonia Białystok.

Prawda urodził się 10 lipca 1951 r. w Gdańsku. Absolwent Akademii Wychowania Fizycznego w Warszawie.

W latach 1969 – 1977 zawodnik m.in.: Kujawianka Włocławek, AZS AWF Warszawa Marymontu Warszawa i Polonii Warszawa.

Po zakończeniu kariery piłkarskiej rozpoczął pracę trenerską kolejno w: MZKS Narew Ostrołęka, HKS Hutnik Warszawa, KKS Polonia Warszawa, ZKS Polonez Warszawa, MKS Jagiellonia Białystok, ZKS Polcolor Piaseczno, SF Polonia Hamburg, ŁKS – PIOTROCOVIA PTAK – INTERNATIONAL FOOTBALL SCHOOL, MKS Świt Nowy Dwór Mazowiecki, GKS Mazowsze Grójec, OKS Odra Opole, LKS Mazur Karczew, PWKS Huragan Wołomin jako I trener, II trener, trener koordynator i dyrektor sportowy na wszystkich poziomach rozgrywek centralnych i regionalnych, zdobywając awanse do wyższych klas rozgrywkowych.

Ostatnie lata spędził trenując w Zniczu. Prowadził seniorów w I i II lidze, a w późniejszych sezonach szkolił młodzież i wspomagał młodszych stażem trenerów. Dodatkowo był nauczycielem wychowania fizycznego w Szkole Mistrzostwa Sportowego w Pruszkowie.

Trenera żegna klub Znicza. – Trudno zacząć pożegnanie, choć chciałoby się powiedzieć tak bardzo wiele, brakuje jednak słów – żadne z nich nie wyrażą bólu jaki w nas pozostaje po stracie tak dobrego człowieka jakim był trener Prawda. Człowiek wielkiego serca i wielkich zasług. Najbliżsi zawsze mogli na niego liczyć. Swoją pomocą i wiedzą służył wszystkim współpracownikom jak i zawodnikom. Zawsze radosny, uśmiechnięty. Młodszych trenerów częstował kawałami ze swej młodości i pracy w sporcie, a młodzież rozbawiał anegdotami o stadionach świata. Miał odpowiedź na każde pytanie, a na otarcie łez dobry żart. Nigdy się nie denerwował, był oazą spokoju. Zawsze powtarzał, że wszystko będzie dobrze – czytamy na stronie klubu.

Byłeś na meczu i zrobiłeś ciekawe zdjęcie? A może nagrałeś filmik jak kibice cieszą się z wygranej? Przesyłaj zdjęcia i informacje do redakcji WPR24.pl na adres e-mail: kontakt@wpr24.pl lub SMS i MMS pod nr tel. 600 924 925.

Komentarze 4

4 odpowiedzi na “Nie żyje Andrzej Prawda”

 1. Tylko pytam pisze:

  Jeśli urodził się w 1951, a zmarł w 2023 to miał nie 69 lecz 72 lata.
  Pani Anno kłopoty z matematyką???

  • Anna Zwolińska pisze:

   Przed publikacją komentarza warto dokładnie sprawdzić datę publikacji artykułu – 13 listopada 2020. W chwili śmierci, czyli w 2020 roku Pan Andrzej Prawda miał 69 lat.

 2. xd pisze:

  To nie prawda

  • Maks. pisze:

   Ale co ? Że nie żyje czy, że był ok?
   Bo to, że to medium nie sprawdza info to wiadomo….

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Podobne artykuły