Szykujcie się, rowerzyści! Masa Krytyczna wraca do Pruszkowa!

Pruszków

Masa Krytyczna to nieformalny ruch społeczny, skupiający rowerzystów, a także miłośników innych „pojazdów” napędzanych siłą mięśni. Już po raz drugi zawita do Pruszkowa.

Ostatnie takie wydarzenie miało miejsce w 2013 roku. Organizatorzy zwracają uwagę na to, że wówczas brakowało infrastruktury rowerowej – ścieżek, stojaków. 8 lat przyniosło w tej materii duże zmiany – Pruszkowski Rower Miejski, drogi dla rowerów, czy parkingi rowerowe.

Uczestnicy Pruszkowskiej Masy Krytycznej będą mogli zmierzyć się z dwiema trasami – dłuższą, 15-kilometrową oraz krótszą, 5-kilometrową. Trasy można pokonać każdym pojazdem napędzanym siłą mięśni – rowerem, na rolkach, ale też na hulajnodze.

Masa Krytyczna wystartuje w sobotę, 25 września o godz. 13.00 z Pl. Jana Pawła II w Pruszkowie. Meta przejazdu zaplanowana jest przy ujęciu wody oligoceńskiej przy ul. Lipowej. Tam będzie można skorzystać z bezpłatnego serwisu roweru, a także wziąć udział w konkursach z nagrodami. Dla najmłodszych przygotowano miasteczko ruchu drogowego.

Organizatorzy będą także zbierać ankiety, badające stopień zadowolenia mieszkańców z infrastruktury rowerowej. Wyniki badań zostaną opublikowane na stronie Stowarzyszenia Zdrowy-Rower, jak również przekazane władzom miasta jako sugestie dalszych działań w tym temacie. Ankietę można wypełnić tutaj.

Organizatorem imprezy jest Stowarzyszenie Forum Pruszków oraz Stowarzyszenie Zdrowy-Rower. Regulamin wydarzenia dostępny jest tutaj.

Byłeś na meczu i zrobiłeś ciekawe zdjęcie? A może nagrałeś filmik jak kibice cieszą się z wygranej? Przesyłaj zdjęcia i informacje do redakcji WPR24.pl na adres e-mail: kontakt@wpr24.pl lub SMS i MMS pod nr tel. 600 924 925.

Komentarze 6

6 odpowiedzi na “Szykujcie się, rowerzyści! Masa Krytyczna wraca do Pruszkowa!”

 1. Errs pisze:

  jak się ciszę że wyprowadziłem się z tej dziury zwanej Pruszkowem

 2. hmmmm pisze:

  Przydałaby się ściżka rowerowa i mostek nad Zimną Wodą między Otrębusami i Nową Wsią 🙂

 3. Kolarz pisze:

  Super! Będę!

 4. mieszkaniec pisze:

  Dwa razy do roku sparaliżowane miasto z powodu jakichś indywidualnych upodobań i promocji organizatorów.

 5. K.R pisze:

  Festyniarskie miasto.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Podobne artykuły