Świt za mocny dla Znicza

Region

Znicz Pruszków poniósł druga porażkę z rzędu. Podopieczni Mariusza Pawlaka przegrali u siebie ze Świtem Nowy Dwór Mazowiecki 0:1.

To było spotkanie o zachowanie szans na awans dwóch aspirujących do promocji zespołów. Znacznie większe szanse zachowali goście, którzy mimo wyrównanego spotkania zaprezentowali lepszą skuteczność.

Na samym początku przewagę mieli jednak gospodarze, którzy mieli kilka rzutów rożnych, ale żadnego nie udało się wykorzystać. Świt dał się wyszumieć zawodnikom Znicza i już od 10. minuty zaczęli sobie stwarzać sytuacje bramkowe. Najpierw z lewej strony uderzał Piotr Maślanka, ale trafił w boczną siatkę, a kilka minut później Rafał Kosiec popisał się ładnym rajdem zakończonym niecelnym strzałem. W 14. minucie na strzał zza szesnastki zdecydował się Kamil Witkowski, ale jego uderzenie z dużym trudem na rzut rożny sparował Michał Bugajski. Wtedy dość niekonwencjonalnym zagraniem popisał się Mariusz Zawodziński, który próbował bezpośrednio z rzutu rożnego pokonać bramkarza. Piłka po uderzeniu odbiła się od wewnętrznej części słupka i wyszła w pole. W 22. minucie doskonałą okazję zmarnował Dariusz Zjawiński, który ma za sobą występy w Legii Warszawa i Odrze Wodzisław. Pod koniec pierwszej połowy swoje okazje miał Znicz, ale Kamil Witkowski i Krzysztof Kopciński byli nieskuteczni.

Drugą część spotkania lepiej rozpoczęli goście i już sześć minut po wznowieniu, po zamieszaniu w polu karnym, bramkę strzelił Zjawiński. Po chwili szansę na wyrównanie zmarnował Przemysław Łudziński, który uderzył zdecydowanie za wysoko. W 66. minucie goście mogli podwyższyć. Po dośrodkowaniu z rzutu wolnego głową strzelał Michał Strzałkowski, ale piłka przeleciała nad poprzeczką. Ten sam zawodnik mógł dobić Znicza w 83. minucie, ale w sytuacji sam na sam nie zdołał pokonać Piotra Misztala.

Jeżeli Znicz dalej nie będzie potrafił zdobywać punktów żółto-czerwoni będą – zamiast o awans – walczyć o utrzymanie.

Znicz Pruszków – Świt Nowy Dwór Mazowiecki 0:1 (0:0)
Bramki: Zjawiński 51’

Znicz: Misztal – Jędrych, Łudziński, Makowski, Kucharski – Majewski (59’ Bylak), Kopciński (79’ Machalski ), Wojdyga, Zawodziński – Witkowski, Jędrzejczyk (46’ Duda)

Świt: Bugajski – Gmitrzuk, Drwęcki, Jagodziński, Sosnowski – Obem, Enow, Maślanka (90’ Cyzio), Kosiec – Zjawiński (75’ Bajera), Strzałkowski (85’ Zawiska )

Sędziował: Mariusz Czyżniewski (Olsztyn)