Rusza Puchar Tymbarku

Region

Niemal 85 tys. dzieci weźmie udział w rozgrywkach o Puchar Tymbarku. Zwycięzcy w nagrodę pojadą do Amsterdamu na stadion Ajaxu.

To już 11 edycja turniej piłki nożnej dla chłopców i dziewczynek do lat 10 „Z podwórka na stadion o Puchar Tymbarku” i jak co roku rekordowa pod względem liczby uczestników. Na najbliższy turniej zgłosiło się dwukrotnie więcej uczestników niż ostatnio. Ponad 80 tys. dzieci powalczy o nagrodę główną: tytuł Mistrza Polski i wyjazd na Amsterdam Arena, stadion Ajaxu Amsterdam.

Rozgrywki rozpoczną się w kwietniu, a pierwsze etapy to rywalizacja na poziomie gminnym i powiatowym. Najlepsi zagrają w turnieju o tytuł mistrza województwa. Zwycięzcy turniejów wojewódzkich, wyjadą na jeden z czterech obozów szkoleniowych, gdzie będą doskonalić swoje umiejętności pod okiem doświadczonych trenerów i walczyć o awans do Wielkiego Finału. Zwycięzcy finału oprócz tytułu Mistrza Polski otrzymają bilety do Amsterdamu na stadion Ajaxu, gdzie zobaczą mecz gospodarzy i będą mogli potrenować w najlepszej szkółce piłkarskiej na świecie.

Celem organizatorów zawodów, jest jak największa popularyzacja piłki nożnej wśród najmłodszych. Poza tym młodzi zawodnicy i zawodniczki startują w oficjalnych Mistrzostwach Polski, a podwórkowe boiska zamieniają na stadiony – to działa na wyobraźnie i motywuje do treningów. Do tego nagrodą jest wyjazd na jeden z najnowocześniejszych stadionów w Europie.

Do tegorocznego turnieju najwięcej uczestników zgłosiło się z województw: lubelskiego (9300 zawodników), mazowieckiego (8900) i małopolskiego (8700). Natomiast najmniej piłkarzy zgłosiło się z województwa lubuskiego, podlaskiego (po 2900) i świętokrzyskiego (3600).

Organizatorem turnieju jest Polski Związek Piłki Nożnej, a głównym sponsorem jest firma Tymbark.

Honorowymi patronami Pucharu Tymbarka są: UEFA Grassroots, Ministerstwo Edukacji Narodowej oraz Ministerstwo Sportu i Turystyki.

Byłeś na meczu i zrobiłeś ciekawe zdjęcie? A może nagrałeś filmik jak kibice cieszą się z wygranej? Przesyłaj zdjęcia i informacje do redakcji WPR24.pl na adres e-mail: kontakt@wpr24.pl lub SMS i MMS pod nr tel. 600 924 925.