Mieszkanka Michałowic z tytułem Mistrzyni Świata WKA Karate Kumite

Michałowice

Malina ma dopiero 12 lat, a już może się pochwalić tytułem… Mistrzyni Świata. W marcu 12-latka z Michałowic wywalczyła tytuł federacji WKA Karate Kumite.

Mistrzostwa Świata federacji WKA odbyły się w marcu na Malcie. Malina nie miała sobie równych i zdobyła złoty medal w kumite, czyli walkach na macie. Nie jest to jednak jej pierwszy międzynarodowy sukces. W 2021 roku zajęła II miejsce w Mistrzostwach Świata WUKF w Rumunii!

Malina ma lat 12 lat. Jest pełną energii i determinacji dziewczyną. Co ciekawe karate ćwiczy już od… 8 lat. Jak zrodziła się jej wielka pasja? Zaczęło się niewinnie, od pójścia na trening ze starszą siostrą. Pierwszy trening odbyła w IKA Poland. Najpierw trenowała w Dojo w Warszawie, obecnie –  w Dojo w Raszynie.

Już od najmłodszych lat Malina przejawiała wyjątkową zdolność do skupienia i dyscypliny, co szybko zaowocowało osiągnięciami na macie. Jest niezmiernie wytrwała w systematycznych i intensywnych treningach.

Rok po roku Malina udowadniała swoje umiejętności na lokalnych, krajowych i międzynarodowych turniejach, zdobywając kolejne medale i wyróżnienia. Aż w końcu, w tym roku, sięgnęła po złoto!

Gratulujemy wytrwałości i życzymy kolejnych wielkich sukcesów!

Byłeś na meczu i zrobiłeś ciekawe zdjęcie? A może nagrałeś filmik jak kibice cieszą się z wygranej? Przesyłaj zdjęcia i informacje do redakcji WPR24.pl na adres e-mail: kontakt@wpr24.pl lub SMS i MMS pod nr tel. 600 924 925.

Najchętniej czytane

W Pruszkowie trwa walka o drugą turę

Pruszków / Wybory 2024
11354

Bąk i Makuch w II turze

Pruszków / Wybory 2024
8918

Nowy skład pruszkowskiej rady miasta

Pruszków / Wybory 2024
8406

Kolejne dane o frekwencji

Region / Wybory 2024
7281

Pierwsze wyniki frekwencji z regionu

Region / Wybory 2024
5745