Do biegu, gotów, start! Podkowiańska dycha coraz bliżej

Bieganie

Przed nami już VII edycja biegu Podkowiańska Dycha. Zapisy trwają, ale pakietów startowych jest coraz mniej dlatego warto się spieszyć.

Las Młochowski i Park Miejski w Podkowie Leśnej już się zazieleniły, widoki są tu piękne. To właśnie w tak malowniczej scenerii 26 maja biegacze staną do rywalizacji. Jeśli planujecie start w biegu Podkowiańska Dycha, to majówka jest idealna okazją do poznania trasy biegu.

Jeśli jeszcze nie ma Was na liście startowej to warto się spieszyć. Na biegi można zapisać się tylko do 21 maja na stronie www.podkowianskadycha.pl.Natomiast do 6 maja pakiet startowy kosztuje 49 zł. Po tym terminie opłata wynosi 60 zł. Pakiet startowy w biegach dziecięcych kosztuje 15zł.

– Jest już tradycją, że gościem Dychy jest znana i regularnie biegająca postać kultury. Zaproszenie w latach ubiegłych przyjęli Jacek Hugo-Bader i Joanna Bator. W tym roku gościem będzie Marek Krajewski autor siedemnastu bestsellerowych powieści kryminalnych, filolog klasyczny. Laureat prestiżowych nagród literackich i kulturalnych (m.in. Paszportu „Polityki”, Nagrody Wielkiego Kalibru, Nagrody Prezydenta Wrocławia). Zadebiutował w 1999 roku „Śmiercią w Breslau”. Zapraszamy na spotkanie z autorem 27 maja 2019 r. (poniedziałek) o godz. 18.00 w ogrodzie Podkowiańskiej Biblioteki Publicznej w Czytelni pod Modrzewiami. Będziemy rozmawiać o najnowszej książce autora pt. „Dziewczyna o czterech palcach” która ukaże się 13 maja nakładem wydawnictwa Znak – zaznaczają organizatorzy.

A co jeśli biegi nie są Waszym konikiem? Nie szkodzi. I tak warto odwiedzić miasteczko biegowe. – Zapraszamy nie tylko zawodników, ale także mieszkańców Podkowy i okolic do odwiedzenia w dniu imprezy Miasteczka Biegowego i skorzystania z wielu atrakcji zorganizowanych według naszych stałych tematów przewodnich: sportu, zdrowia oraz działań społeczno-kulturalnych – zachęcają organizatorzy.

Byłeś na meczu i zrobiłeś ciekawe zdjęcie? A może nagrałeś filmik jak kibice cieszą się z wygranej? Przesyłaj zdjęcia i informacje do redakcji WPR24.pl na adres e-mail: kontakt@wpr24.pl lub SMS i MMS pod nr tel. 600 924 925.