14 latka z Pruszkowa biegaczką na medal

Bieganie

Eliza Galińska zajęła pierwsze miejsce w mistrzostwach Polski w biegu na 2000 m. Nastolatka zwyciężyła z czasem 6:23.03. Młoda pruszkowianka ustanowiła nieoficjalny rekord Polski wśród grupy rówieśniczej w biegu na dystansie 2000 metrów.

Pruszków może być dumny z wysportowanej mieszkanki. Eliza Galińska jest wzorem nie tylko dla rówieśników. Starsza część społeczeństwa powinna również wziąć przykład z wysportowanej nastolatki. Zawodniczka UKS Filipiades Teresin ustanowiła rekord Polski w kategorii wiekowej do lat 16.

Eliza Galińska to zaledwie 14 letnia biegaczka. Nastolatka od wielu lat imponuje formą. W zawodach sportowych pokonuje nawet starsze koleżanki.

W sobotę 26 września na stadionie 650 – lecia w Słupsku podczas mistrzostw Polski Eliza Galińska pokonała konkurentki. Nastolatka zdobyła pierwsze miejsce przebiegając dystans o długości 2000 metrów z czasem 6:23.03.

Młoda pruszkowianka ustanowiła rekord Polski w biegu na 2000 metrów. Podczas mistrzostw zawodniczka z Teresina znacznie wyprzedziła Olgę Wal, która przebiegła z czasem 6:35.17 a także Aleksandrę Duban pokonującą dystans w czasie 6:35.79.

Patrząc na osiągnięcia młodej zawodniczki można optymistycznie patrzeć w przyszłość oraz mieć nadzieję na jej dalsze zwycięstwa.

Byłeś na meczu i zrobiłeś ciekawe zdjęcie? A może nagrałeś filmik jak kibice cieszą się z wygranej? Przesyłaj zdjęcia i informacje do redakcji WPR24.pl na adres e-mail: kontakt@wpr24.pl lub SMS i MMS pod nr tel. 600 924 925.

Komentarze 7

7 odpowiedzi na “14 latka z Pruszkowa biegaczką na medal”

 1. Marcin pisze:

  Miałem okazję widzieć Elizę na kilku zawodach. Zawsze bezkonkurencyjna. Brawo za ciężką pracę i wytrwałość!

 2. Pytanko pisze:

  Młoda pruszkowianka ustanowiła rekord Polski w biegu na 2000 metrów. Podczas mistrzostw zawodniczka z Teresina znacznie wyprzedziła Olgę Wal !
  To skąd ona jest ??? z Pruszkowa czy z Teresina ????

  • Maria Sawicka pisze:

   Eliza Galińska jest zawodniczką klubu UKS Filipiades Teresin. Nastolatka pochodzi z Pruszkowa 🙂

 3. WPR PL pisze:

  Gratulacje!!! Wynik rewelacyjny. Szykuje się talent rangi światowej ?

 4. Robert pisze:

  Brawo! Gratuluje!

 5. Jan pisze:

  Pruszków jest dumny ale z Mafii:)

 6. Ola pisze:

  Brawo!!!

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Podobne artykuły