Czwarty finał dla Bogorii!

Region

Grodziska Bogoria drugi raz w stosunku 3-1 pokonała zespół CondohotelsMorliny Ostróda i awansowała do wielkiego finału DMP. To już czwarty finał z rzędu naszego zespołu w ligowych rozgrywkach!

W czwartkowym meczu rozgrywanym w podwarszawskim Grodzisku Mazowieckim, podobnie jak w Ostródzie, obie drużyny stoczyły zacięty bój. Zespołowi gości, którego opiekunem jest trener reprezentacji Polski seniorów, Tomasz Krzeszewski, tylko zwycięstwo dawało szanse na wyrównanie rywalizacji i walkę o finał w trzecim, decydującym spotkaniu.

Stawka pierwszego pojedynku bardzo zmotywowała Patryka Chojnowskiego, który pokonał 2-1 lidera gospodarzy Wang Zeng Yi. W drugiej grze o włos od sprawienia niespodzianki był Bartosz Szarmach, który w trzecim secie prowadził z Danielem Górakiem już 8-2. Dziewięć piłeczek z rzędu wygrał jednak indywidualny mistrz Polski, który wyrównał stan meczu na 1-1. W bardzo istotnym dla losów tej rywalizacji pojedynku „trójek” spotkali się Xu Wenliang, który nie zagrał w pierwszym meczu w Ostródzie, oraz Karol Szarmach. Dwukrotnie lepszy w tej konfrontacji był Chińczyk, zwyciężając przeciwnika najmniejszą możliwą różnicą punktów. Przy prowadzeniu gospodarzy 2-1 do stołu podeszli Wang Zeng Yi i Bartosz Szarmach. „Wandżi” trzeci już raz w fazie playoff sezonu 2009/2010 przegrał inauguracyjną grę, by po chwili triumfować w dwóch setach i przypieczętować awans swojej drużyny do wielkiego finału rozgrywek o mistrzostwo Polski.

Dla grodziskiej Bogorii to już czwarty ligowy finał z rzędu. W sezonie 2006/2007 musieli jeszcze uznać wyższość LKS Odry Głoski Księginice, lecz w następnych sezonach podopieczni trenera Tomasza Redzimskiego zdominowali rozgrywki, sięgając po złote medale. Dla tenisistów z Warmii i Mazur brązowe medale są wielkim osiągnięciem, ponieważ zawodnicy Tomasza Krzeszewskiego zapewnili sobie start w playoff dopiero w ostatniej kolejce rundy zasadniczej. Warto dodać, że średnia wieku pingpongistów Ostródzianki to 21 lat.

Pierwszy mecz wielkiego finału Superligi pomiędzy LKS Pogonią Lębork a Bogorią Grodzisk Mazowiecki już w sobotę o 20.15. Drugie spotkanie obu drużyn dwa dni później na Mazowszu o 11.15. Bezpośrednia relacja z tych meczów na antenie Orange sport info i w internecie.

Bogoria Grodzisk Mazowiecki – Condohotels Morliny Ostróda 3:1
Wang Zeng Yi – Patryk Chojnowski 1:2 (8:11,11:7,5:11)
Daniel Górak – Bartosz Szarmach 2:1 (8:11,11:9,11:8)
Xu Wenliang – Karol Szarmach 2:0 (12:10,11:9)
Wang Zeng Yi – Bartosz Szarmach 2:1 (8:11, 11:8, 11:6)

Stan rywalizacji: 2:0 dla Bogorii

Byłeś na meczu i zrobiłeś ciekawe zdjęcie? A może nagrałeś filmik jak kibice cieszą się z wygranej? Przesyłaj zdjęcia i informacje do redakcji WPR24.pl na adres e-mail: kontakt@wpr24.pl lub SMS i MMS pod nr tel. 600 924 925.