Bieg Katyński w Piastowie

Piastów

Przed nami druga odsłona tegorocznego Grand Prix Piastowskich Biegów Historycznych. 14 kwietnia odbędzie się Bieg Katyński.

Grand Prix Piastowskich Biegów Historycznych to zawody biegowe, których celem jest nie tylko popularyzacja aktywnego spędzania czasu. To również sposób na zachęcenie uczestników do poznania ważnych wydarzeń historycznych.

Jeśli nie mogliście wziąć udziału w marcowym biegu nic straconego. Już 14 kwietnia odbędzie się Bieg Katyński. Jeżeli nie jesteście wprawionymi biegaczami to nie macie się czego obawiać. Dystans do pokonania to tylko 1940 m. Tradycyjnie klasyfikacja biegów obejmie trzy kategorie wiekowe: U12, U16 i open – oddzielnie dla kobiet i mężczyzn. Start biegu dla kategorii U12 i U16 zaplanowano na godz. 10.00. Start biegu w kategorii Open – 10.45. Zapisy na bieg są dostępne tutaj.

Jeśli nie możecie pojawić się na biegu 14 kwietnia nic nie szkodzi! Kolejny bieg już 28 kwietnia – Bieg Chrztu Polski (966m).

TERMINARZ BIEGÓW
Bieg Katyński (1940 m) 14 kwietnia
Bieg Chrztu Polski (966 m) 28 kwietnia
Bieg Konstytucji 3 Maja (1791 m) 5 maja
Bieg Monte Cassino (1944 m) 19 maja
Bieg Mazurka Dąbrowskiego (1797 m) 14 lipca
Bieg Bitwy Warszawskiej (1920 m) 11 sierpnia
Bieg Solidarności (1980 m) 25 sierpnia
Bieg Obrońców Ojczyzny (1939 m) 15 września
Bieg Pamięci Powstańczej Warszawy (10 km) – 20 października
Bieg Niepodległości (5 km) – 10 listopada

 

Byłeś na meczu i zrobiłeś ciekawe zdjęcie? A może nagrałeś filmik jak kibice cieszą się z wygranej? Przesyłaj zdjęcia i informacje do redakcji WPR24.pl na adres e-mail: kontakt@wpr24.pl lub SMS i MMS pod nr tel. 600 924 925.

Komentarze 4

4 odpowiedzi na “Bieg Katyński w Piastowie”

  1. eh,.. pisze:

    „Kolejny bieg już 28 kwietnia – Bieg Chrztu Polski (966m).” Nie ma czegoś takiego jak chrzest Polski, Mieszko rządził Polanami, dopiero po kilkudziesięciu latach Piastowie podbili następne tereny i utworzyli państwo Polska. Mieszko przyjął chrzest z dwóch powodów bał się wojny i chciał dostąpić zaszczytu możliwości wejścia na salony europejskich dygnitarzy. Chrystianizacja Słowian trwała jeszcze setki lat jeszcze długo po (znanej po tytule) wojnie z Krzyżakami. W tym czasie kościół zabierając ziemię heretykom stał się największym właścicielem ziem,.. niestety pracowici właściciele często woleli śmieć niż zmianę wiary,.. Jest co święcić?

  2. banderawon pisze:

    A kiedy wołyński?

  3. Anty pisze:

    JPRD, martyrologia pełna gęba. Jeszcze powinien być bieg żołnierzy wyklętych, wojska polskiego pogromców u pe a, dekapitacji Ludwika XIV, defenestracji królowej Jezebel, defekacji menela spod lokomotywy, bitwy pod cedynia i konfederacji targowickiej

  4. k pisze:

    Z ciekawości, gdzie w Piastowie można biec po ulicy bez ryzyka złamania nogi na dziurach?

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Podobne artykuły