Anprel świętował 25-lecie istnienia

Klub Anprel z Nowej Wsi w ostatni weekend świętował 25-lecie istnienia. Co więcej zawodnicy sami sobie sprawili prezent w postaci wygranej z FC Płochocin aż 11-1.

Data 25 maja dla klubu Anprel z Nowej Wsi okazała się wyjątkowa. A wszystko zaczęło się od ligowej potyczki z klubem FC Płochocin. Mecz rozpoczął się o godz. 14.00, ale goście przyjechali w niepełnym, bo 10-osobowym składzie. Nim „brakujący” zawodnik dotarł na boisko, Anprel prowadził już 3-0.

Sobotnie spotkanie było wyjątkowe jeszcze z innego względu. W szeregach Anprelu wystąpili trzej byli  zawodnicy klubu. Rafał Biedź i Jacek „Łaciak” Sztyk wylicytowali możliwość gry przeciwko zespołowi z Płochocina w trakcie pikniku charytatywnym dla Konrada. Trzecim „nowym-starym” zawodnikiem był Grzegorz Bigosiński, organizator wspomnianego pikniku. – Wszyscy trzej po kolei wchodzili na boisko w drugiej połowie, budząc największy aplauz publiczności. Wszyscy również zaprezentowali się bardzo dobrze, brali udział w rozegraniu kilku kombinacyjnych akcji, a Rafał Biedź nawet wpisał się na listę strzelców! – podkreślają przedstawiciele klubu.

Warto podkreślić, że spotkanie zakończyło się wynikiem 11-1 dla Anprela.

To nie był jednak koniec sportowych zmagań. Po ligowym meczu przyszedł czas na rywalizację wewnątrz zespołu. Obecni zawodnicy klubu zmierzyli się z kolegami, którzy kiedyś reprezentowali barwy Anprelu. — W tym miejscu bardzo dziękujemy przedstawicielom Gminy Michałowice, którzy sprawili nam niespodziankę i przygotowali na to spotkanie okolicznościowe koszulki, w których wystąpił zespół byłych zawodników. Zanim jednak rozpoczęło się to spotkanie nastąpiła część oficjalna, podczas której powitaliśmy gości, przypomnieliśmy najważniejsze fakty związane z historią klubu, wręczyliśmy pamiątkowe statuetki rodzinie założyciela naszego klubu Andrzeja Protasiuka oraz przedstawicielom gminy Michałowice w dowód wdzięczności za cały wkład w rozwój naszego klubu. W imieniu gminy Michałowice głos zagrał były zawodnik Anprela Sławomir Walendowski, który wręczył pamiątkowe koszulki prezesowi Andrzejowi Zawadzkiemu, trenerowi Robertowi Zawadzkiemu, Natalii Protasiuk oraz jednemu z organizatorów Rafałowi Cyganowi. Na koniec wszyscy uczestnicy tego spotkania otrzymali od naszego klubu pamiątkowe medale i przeszliśmy do głównej części obchodów – meczu pomiędzy byłymi zawodnikami a obecnym składem – relacjonują przedstawiciele klubu.

A jak przebiegł sam mecz? Skład byłych zawodników był bardzo mocny. Wśród 20 piłkarzy znalazł się m.in. Jakub Wójcicki, który dziś gra w Jagielloni Białystok. Początek spotkania należał do byłych zawodników klubu, którzy na przerwę schodzi z trzema bramkami przewagi. W drugiej połowie spotkania więcej akcji tworzyli obecni zawodnicy klubu z Nowej Wsi. Ostatecznie można powiedzieć, że wynik „pogodził” oba składy. Spotkanie zakończyło się remisem 6-6.

Po sportowych zmaganiach przyszła pora na relaks i wspomnienia tych minionych 25 lat przy wspólnym grillu.

Serdecznie dziękujemy wszystkim, którzy przez te 25 lat włożyli swój wkład w to, że mogliśmy wczoraj obchodzić tę rocznicę. Dziękujemy również wszystkim kibicom i byłym zawodnikom, którzy wczoraj tak licznie pojawili się na naszym stadionie. Dziękujemy również tym, którzy pomogli w organizacji i przeprowadzeniu tych obchodów. Bez Was nie udałoby się tego zrobić!

Zachęcamy do śledzenia aktualności na naszym Facebooku i zapraszamy na kolejne mecze.

Byłeś na meczu i zrobiłeś ciekawe zdjęcie? A może nagrałeś filmik jak kibice cieszą się z wygranej? Przesyłaj zdjęcia i informacje do redakcji WPR24.pl na adres e-mail: kontakt@wpr24.pl lub SMS i MMS pod nr tel. 600 924 925.

Komentarze 3

3 odpowiedzi na “Anprel świętował 25-lecie istnienia”

  1. Krumholc pisze:

    Dlaczego na bramce nie było legendy klubu – Marcina Toczka?

  2. PP pisze:

    Wspaniała inicjatywa, super było się spotkać po latach znowu na boisku. Wróciły wspomnienia z wyjazdów np do Przytoczna, Góry Kalwari, Nasielska zaczem jeszcze powstał oficjalnie klub. Trochę za mało było wspomniane o głównym inicjatorze który był założycielem klubu Andrzeju

  3. C.C. pisze:

    Kiedyś to był Anprel….Góral, Świstak, Parol, Gorzelak, Kamil, Caniggia, Ludek, Marek G.,Łaciaki, Żaba i wielu innych fajnych grajków….ech…

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Podobne artykuły