Spółka CPK publikuje ogłoszenie ws. postępowania na budowę terminala lotniska

CPK

CPK opublikowało okresowe ogłoszenie informacyjne o planowanej budowie terminala nowego lotniska. To sygnał dla rynku, że niebawem zostanie uruchomione samo postępowanie.

Na miejscu przyszłego lotniska trwają prace przygotowawcze. CPK przygotowuje się do budowy terminala lotniska, który będzie kluczowy dla całej inwestycji.
Trwają właśnie prace projektowe. Koncepcję stworzyło brytyjskie konsorcjum Foster + Partners i Biuro Happold. CPK opublikowało okresowe ogłoszenie informacyjne. To znak dla rynku budowlanego, że niebawem ruszy postępowanie i potencjalni wykonawcy mogą rozpocząć do niego przygotowania.

Jakub Łoch p.o. Dyrektora Pionu ds. lotniskowych w CPK – Planujemy przeprowadzanie postępowania w trybie dialogu konkurencyjnego. To opcja, która pozwoli nam w trakcie postępowania konsultować pomysły i rozwiązania z potencjalnymi wykonawcami.

Poza budową terminala o powierzchni 400 tys. mkw wykonawca będzie musiał wybudować funkcjonalne powiązanie z innymi obiektami CPK. Do tego ma powstać dworzec kolejowy z połączeniem ze stacją kolejową i węzeł kolejowy „PTI” znajdującego się w bezpośrednim sąsiedztwie budynku terminala.

Wykonawca może rozszerzyć postępowanie o opcję budowy parkingu wielopoziomowego, czy systemu obsługi bagażu. Wstępne szczegóły dotyczące przyszłego zamówienia, jego warunków ekonomicznych, wymagań technicznych, doświadczenia i kwalifikacji zawodowych potencjalnych wykonawców, a także zasad i kryteriów udziału w planowanym postępowaniu znajdują się na stronach Smart PZP i TED.

Byłeś świadkiem wypadku? Stoisz w gigantycznym korku? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie? Poinformuj o tym innych mieszkańców Pruszkowa, Grodziska i okolic. Przesyłaj zdjęcia i informacje do redakcji WPR24.pl na adres e-mail: kontakt@wpr24.pl lub SMS i MMS pod nr tel. 600 924 925.