Uwierzyła oszustom, straciła 80 tys. zł.

Pruszków

„Pani córka spowodowała wypadek…” – to słowa, które seniorka z powiatu pruszkowskiego usłyszała w słuchawce. Niestety dała się nabrać i straciła pieniądze.

Mieszkanka powiatu pruszkowskiego odebrała telefon stacjonarny. Po drugiej stronie usłyszała kobiecy głos. Dzwoniąca przedstawiła się jako policjantka i poinformowała , że pracuje w Komendzie Powiatowej Policji w Pruszkowie. Oszustka poinformowała seniorkę, że jej córka spowodowała wypadek Miała rzekomo potrącić dziecko, które było w ciężkim stanie. Twierdziła, że córka będzie aresztowana, jeżeli nie zostanie wpłacona kaucja 80 tysięcy złotych. Chcąc uwiarygodnić oszustwo po drugiej stronie seniorka usłyszała drugi głos kobiecy. Kolejna oszustka podawał się za córkę rozmówczyni.

Rozpacz, więzienie, błaganie o pomoc, presja czasu- to często występujące elementy , które wykorzystują oszuści w swoich działaniach. Kolejnym elementem jest także utrzymywanie stałego połączenia telefonicznego z ofiarą oraz ustalenie numeru telefonu komórkowego celem uniemożliwienia kontaktu innych osób z ofiarą w trakcie oszustwa.

– Niestety seniorka straciła swoje oszczędności. Wierząc oszustowi przekazała swoje pieniądze oddając je rzekomemu synowi adwokata – informuje asp. sztab. Monika Orlik oficer prasowy Komendy Powiatowej Policji w Pruszkowie.

Policjanci po raz kolejny apelują o rozwagę i proszą, by rodzina porozmawiała z seniorami i poinstruowała ich co zrobić gdy otrzymają taki telefon. – Policjant NIGDY NIE PROSI O PIENIĄDZE. Policjant nie informuje o „tajnych akcjach” . Jeżeli ktoś z Twoich Bliskich potrzebuje Twojej pomocy, sprawdź to koniecznie zanim oszust stawi się pod twoimi drzwiami. Pamiętaj, żeby rozłączyć się z rozmówcą. Odłóż słuchawkę i powiadom nas – podkreśla asp. sztab Monika Orlik.

Komenda Powiatowa Policji w Pruszkowie tel. 22-758-60-81 lub 47 72 46 213.

Byłeś świadkiem wypadku? Stoisz w gigantycznym korku? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie? Poinformuj o tym innych mieszkańców Pruszkowa, Grodziska i okolic. Przesyłaj zdjęcia i informacje do redakcji WPR24.pl na adres e-mail: kontakt@wpr24.pl lub SMS i MMS pod nr tel. 600 924 925.

Komentarze 11

11 odpowiedzi na “Uwierzyła oszustom, straciła 80 tys. zł.”

 1. Luczyn pisze:

  jeśli rzeczywiście dziewczyna potrąciłaby dziecko to ta starsza kobieta powinna przekazać pieniądze prokuratorowi i prosić o najwyższy wymiar kary. Dość morderców w samochodach!!!

 2. Brwinowianin pisze:

  Zgłaszałem na policję takie samo zdarzenie ze dwa miesiące temu, kiedy to dzwonili do mojej matki, że córka potrąciła kobietę będącą w ciąży…identyczny scenariusz ! Jak widać na przykładzie, „POLSKA POLICJA” ma to głęboko w du….pie !

  • Lenek pisze:

   A tak z ciekawości to co ma zrobić polska policja ? Przecież to nie dzwoni jedna j ta sama osoba …

   • Anonim pisze:

    Nie wiem, skoro ja nie mogę kupić startera bez rejestrowania go to albo tak domknąć system żeby zawsze było wiadomo kto dzwoni i kogo pociągnąć do odpowiedzialności albo przestać się wygłupiać z jednej strony nakładając mase uciążliwych obowiązków na obywateli, przetrzymując nasze logi, bilingi – „żeby nas chronić”, a potem jak coś się zdarzy to przykro ten nie grał zgodnie z regułami i nie zarejestrował karty na siebie.

 3. Brak wyobraźni pisze:

  Dziwię się, że ludzie innych winnych wypadku utopiliby w łyżce wody a ze swojej rodziny bronią do ostatniej złotówki żeby uwolnić od odpowiedzialności. Przecież chodzi o przestępcę i w każdej z tych sytuacji o przestępstwo popełnione z reguły na szkodę innego człowieka. np. potrącić dziecko czy dorosłego to znaczy spowodować czyjąś śmierć lub kalectwo, być może na całe życie.

 4. Anonim pisze:

  Nigdy??

 5. Bonna pisze:

  Jak to wytłumaczyć że dorosłe osoby seniorzy są tak bardzo naiwne żeby nie powiedzieć głupie…dać się nabrać na coś takiego.? Pierwsze co trzeba zrobić to dzwonić do dzieci czy wszystko jest ok a potem na policję

  • Anonim pisze:

   Może zadzwoniła i akurat nie odbierała i jej się wszystko w spójną całość ułożyło?
   Żeby nie było, masz rację.

 6. cmok pisze:

  No, już się rozwijają oszustwa i rabunek. Kiedy następna afera „amber gold???

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Podobne artykuły

jacuzzi ogrodowe