Seria kradzieży w urzędach

Region

W ręce policji wpadł 26-letni Rafał K., który dopuścił się kilku kradzieży sprzętu komputerowego. Ofiarami padały różne instytucje publiczne.

Przestępca polował na sprzęt w pruszkowskich urzędach. Rafał K. wykorzystywał dużą ilość interesantów. Pieniądze pozyskane ze sprzedaży skradzionych laptopów przeznaczał na narkotyki.

Zatrzymanie 26-latka odbyło się w jego mieszkaniu. Jednocześnie policjanci znaleźli w nim heroinę. Policja zatrzymała również dwóch paserów, którzy kupowali sprzęt od złodzieja. Komputery zostały już odzyskane a jeden z nich oddany właścicielowi.

Rafałowi K. postawiono zarzut kradzieży trzech laptopów oraz posiadania środków odurzających. Mężczyzna przyznał się do nich i poddał dobrowolnie karze jednego roku bezwzględnego pozbawienia wolności.

Paserzy również przyznali się do winy i poddali dobrowolnie karze. Aneta M. z Nadarzyn i Tomasz W. z Marek zostali ukarani pozbawieniem wolności na pół roku, w zawieszeniu na dwa lata.

Byłeś świadkiem wypadku? Stoisz w gigantycznym korku? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie? Poinformuj o tym innych mieszkańców Pruszkowa, Grodziska i okolic. Przesyłaj zdjęcia i informacje do redakcji WPR24.pl na adres e-mail: kontakt@wpr24.pl lub SMS i MMS pod nr tel. 600 924 925.