„Roztańczone rondo” coraz bliżej

Brwinów

W ubiegłym roku mieszkaniec Brwinowa, Arkadiusz Kosiński, zgłosił do Budżetu Obywatelskiego Mazowsza projekt pod nazwą „Roztańczone rondo”. Został on wybrany do realizacji. Teraz przyszła pora na realizację projektu.

Chodzi o rondo znajdujące się u zbiegu ul. Natalińskiej i Piaseckiego w Otrębusach. W pasie drogi wojewódzkiej (ul. Natalińskiej), na niewielkim placyku obok ronda, zostanie ustawiona rzeźba Teren wokół niej również zostanie zagospodarowany, i to w szczególny sposób. Rośliny, które znajdą się wokół ronda są starannie dobrane pod względem wpływu na środowisko, ochrony przed hałasem, zanieczyszczeniem powietrza i gleby. Będą one również spełniać funkcję estetyczną – będą cieszyć oko przez cały rok (zmienność kolorystyczna kwiatów, traw i liści, pokrój liści, gałęzi drzew i wysokość roślin).

Teraz przyszła pora na realizację projektu. — Przed wakacjami został opracowany projekt nasadzeń (drzew, krzewów, bylin, traw) wraz z ustawieniem elementów tzw. małej architektury (ławki, kosze) a kilka dni temu MZDW ogłosił konkurs na zaprojektowanie i wykonanie rzeźby plenerowej dwojga tancerzy Zespołu Mazowsze – ze wskazaniem, ze powinny to być postacie ubrane w stroje łowickie w dynamicznej, tanecznej pozie tzw. kaszki krakowskiej – zaznacza Arkadiusz Kosiński, burmistrz Gminy Brwinów.

MZDW czeka na prace konkursowe do 20 września a kilka dni później Komisja Konkursowa wyłoni zwycięską pracę. Całkowite koszty zagospodarowania Ronda Zespołu Mazowsze, w tym również koszty wykonania rzeźby dwojga tancerzy będą pokrywane z budżetu Samorządu Województwa Mazowieckiego

Byłeś świadkiem wypadku? Stoisz w gigantycznym korku? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie? Poinformuj o tym innych mieszkańców Pruszkowa, Grodziska i okolic. Przesyłaj zdjęcia i informacje do redakcji WPR24.pl na adres e-mail: kontakt@wpr24.pl lub SMS i MMS pod nr tel. 600 924 925.

Komentarze 4

4 odpowiedzi na “„Roztańczone rondo” coraz bliżej”

  1. Brwinowianin pisze:

    To nie Kosiński zgłosił, tylko podłapał mój pomysł kiedy to kilka lat temu sprzeczał się ze mną o czystość na rondach, gdzie rosło zielsko, a trawy nikt nie kosił.
    Pisałem wówczas, że każde rondo powinno być jakoś zagospodarowane tematycznie, w zależności od regionu . I tak np. w strefie przemysłowej w Mosznach powinien stanąć „pomnik” tira, albo kontenerów . Natomiast koło zespołu Mazowsze powinno to być coś związane z ich twórczością.

    To przyszło do nas z zachodu, gdzie np. w strefie słynącej z uprawy tryskawek na środku ronda stoi duuuża truskawka..
    DZIĘKUJĘ, ŻE MOJE SŁOWA MAJĄ MOC PANIE KOSIŃSKI

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Podobne artykuły