„Roztańczone rondo” coraz bliżej

Brwinów

W dwa lata temu mieszkaniec Brwinowa i burmistrz Arkadiusz Kosiński, zgłosił do Budżetu Obywatelskiego Mazowsza projekt pod nazwą „Roztańczone rondo”. Prace nad realizacją trwają w najlepsze.

Chodzi o rondo znajdujące się u zbiegu ul. Natalińskiej i Piaseckiego w Otrębusach. W pasie drogi wojewódzkiej (ul. Natalińskiej), na niewielkim placyku obok ronda, zostanie ustawiona rzeźba Teren wokół już został zagospodarowany. – Jesienią zeszłego roku okolice Ronda Zespołu Mazowsze zostały obsadzone drzewami, krzewami, krzewinkami, bylinami i trawami a rzeźba zwieńczy cały projekt, będąc swoistą wisienką na torcie całego przedsięwzięcia. Dodam, że wszelkie wydatki związane z urządzeniem zieleni na rondzie oraz wykonaniem i montażem rzeźby tancerzy zostały poniesione z budżetu Województwa Mazowieckiego – zaznacza  Arkadiusz Kosiński, burmistrz gminy Brwinów.

Na jakim etapie jest przygotowane rzeźby? — A tymczasem… w krakowskiej pracowni Karola Badyny trwają ostatnie szlify nad roztańczoną rzeźbą, która wkrótce stanie na Rondzie Zespołu Mazowsze na skrzyżowaniu ul. Natalińskiej z ul. Piaseckiego w Otrębusach. Jest to realizacja projektu w ramach Budżetu Obywatelskiego Mazowsza „Roztańczone rondo” – informuje Mazowiecki Zarząd Dróg Wojewódzkich.

A Wam jak podoba się rzeźba?

Byłeś świadkiem wypadku? Stoisz w gigantycznym korku? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie? Poinformuj o tym innych mieszkańców Pruszkowa, Grodziska i okolic. Przesyłaj zdjęcia i informacje do redakcji WPR24.pl na adres e-mail: kontakt@wpr24.pl lub SMS i MMS pod nr tel. 600 924 925.

Komentarze 5

5 odpowiedzi na “„Roztańczone rondo” coraz bliżej”

 1. barbi pisze:

  Tak, w wieku po 50-tce niektórzy dziecinnieją. To taki kryzys u niektórych mężczyzn. Normalka, można rzec. Pewnie niedługo nasz wódz wybuduje sobie pomnik w postawie napoleońskiej. Mam nadzieję, że nie sięgnie na koniec kadencji po smoczki w różnych barwach i w siedmiu smakach.

 2. Wafel pisze:

  Piotruś Panw akcji, a na wiosnę pojadą tam na rowerach jako masa krytyczna i będą wychwalać burmistrza

 3. ... pisze:

  Nie za dużo tej cepelii? Brwinów powinien iść w estetykę nowoczesności, jak w Podkowie. No ale pewnie to nie z tym burmistrzem.

 4. Gmcd pisze:

  Ja bym raczej zgłosił projekt pod tytułem ZAŁATANE DROGI, bo w Brwinowie i okolicach to można koła urwać

  • Dd pisze:

   Projekty projektami, dziwi mnie że w gminie kładzie się nacisk na to żeby było ładnie ale niekoniecznie bezpiecznie. Dziury na drogach, nie odśnieżone ulice, szklanka po każdych opadach śniegu. Nie ma chodników, ścieżek rowerowych ale za to blask bije od wiewiórek i jeleni. Teraz rondo z figurami… Dobrze ze drzew nie trzeba wycinać bo już powycinane…

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Podobne artykuły