Referendum ws. podkowiańskiego stawu jest ważne

Podkowa Leśna

Burmistrz Podkowy Leśnej, Artu r Tusiński poinformował, że referendum w sprawie stawu w podkowiańskim parku jest ważne. Jaki jest jego wynik?

Przypomnijmy: decyzja o referendum została podjęta przez radnych Podkowy Leśnej uchwałą przyjętą w połowie sierpnia. W ten sposób władze miasta chciały zakończyć impast na linii urząd – stowarzyszenie Dendropolis. Stowarzyszenie składa liczne skargi i wnioski. Efekt jest taki, że rewitalizacja stawu niejako stanęła w miejscu. Referendum ma pokazać jakich działań oczekują od urzędników mieszkańcy.

1 października odbyło się referendum. Burmistrz Podkowy Leśnej, Artur Tusiński, poinformował, że jest ono ważne – Nie ukrywam, że przy tak negatywnej, bezpardonowej kampanii środowiska Dendropolis miałem obawy co do wysokości frekwencji. A jednak mieszkańcy poszli do urn. Frekwencja na poziomie 41,35% jest satysfakcjonująca, pamiętajmy, że w referendach lokalnych mieszkańcy zdecydowanie rzadziej chodzą do wyborów, ze statystyk wynika, że połowa referendów ws. istotnych dla gminy jest nieważna (tak było w poprzedniej kadencji, w obecnej znalazłem 1 ważne referendum) – dodaje Tusiński.

Jaki jest wynik referendum? 95,20% głosujących opowiedziało się za stałym lustrem wody w Parku Miejskim. Dla włodarza to jeszcze jedna informacja – Określa to, że dotychczasowe działania Dendropolis były wbrew interesowi społecznemu podkowian. Referendum jest ważne i rozstrzygnięte. – podkreśla włodarz i dodaje – Oczekujemy od Dendropolis uszanowania woli mieszkańców i zaprzestania destrukcyjnych działań wymierzonych w naszą społeczność.

Byłeś świadkiem wypadku? Stoisz w gigantycznym korku? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie? Poinformuj o tym innych mieszkańców Pruszkowa, Grodziska i okolic. Przesyłaj zdjęcia i informacje do redakcji WPR24.pl na adres e-mail: kontakt@wpr24.pl lub SMS i MMS pod nr tel. 600 924 925.