Przedszkole pnie się w górę

Reguły

Pierwszy element kampusu edukacyjnego w Regułach nabiera kształtu. Chodzi oczywiście o przedszkole powstające przy ul. Kuchy.

Budowa nowoczesnego przedszkola w Regułach trwa w najlepsze. – Trwają prace konstrukcyjne obiektu. Wykonawca zaplanował wykonanie stanu surowego zamkniętego jeszcze w tym roku w celu zabezpieczenia budynku przed sezonem zimowym – ochrona przed działaniem zewnętrznych czynników atmosferycznych. Planowany termin zakończenia prac nie uległ zmianie to lato 2022 r – podkreślają urzędnicy z gminy Michałowice.

W budynku przedszkola znajdzie się siedem sal dydaktycznych z zapleczem sanitarnym, sala do zajęć ruchowych , kuchnia, jadalnia, sala rekreacyjna oraz całoroczne patio. Początkowo sala do zajęć ruchowych i sala rekreacyjna mają być zaadaptowana na dodatkowe sale dydaktyczne. Na dachu budynku znajdą się panele fotowoltaiczne, dodatkowo wykorzystane zostaną pompy ciepła. Zaprojektowano również zielone dachy oraz naturalny zbiornik retencyjny.

W ramach inwestycji zagospodarowany zostanie również teren wokół przedszkola. Powstanie tu plac zabaw. Przewidziano również nasadzenia zieleni. Wokół budynku pojawi się aż 67 drzew.

Byłeś świadkiem wypadku? Stoisz w gigantycznym korku? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie? Poinformuj o tym innych mieszkańców Pruszkowa, Grodziska i okolic. Przesyłaj zdjęcia i informacje do redakcji WPR24.pl na adres e-mail: kontakt@wpr24.pl lub SMS i MMS pod nr tel. 600 924 925.