Trudna sytuacja na Park&Ride do lata

Region

Obecne ceny za parkowanie na "Parkuj i Jedź" w Pruszkowie utrzymają się co najmniej do lata - dowiedzieliśmy się w PKP.

Od 1 stycznia parkingiem przy dworcu w Pruszkowie zarządza firma Uniwersum. Jednocześnie z jej pojawieniem się, drastycznie wzrosły ceny za parkowanie. Na początku roku pisaliśmy, że umowa dzierżawy pomiędzy Uniwersum i PKP potrwa do marca lub kwietnia. Teraz wiemy, że została podpisana do 30 czerwca.

O czas trwania umowy zapytaliśmy Grzegorza Święckiego, dyrektora parkingów w firmie Uniwersum. Nie uzyskaliśmy od niego informacji, gdyż zasłonił się tajemnicą handlową. Sekretu z terminu zakończenia umowy nie robił jednak Andrzej Dudziński, naczelnik wydziału zarządzania mieniem w PKP Nieruchomości.

Istnieje możliwość przedłużenia obecnej umowy pomiędzy PKP i Uniwersum. Jak powiedział nam Dudziński, obniżenie cen za parkowanie będzie możliwe dopiero, gdy do utrzymania obiektu dopłaci samorząd wojewódzki, który jest właścicielem Kolei Mazowieckich.

O wsparcie finansowe pytane były również władze Pruszkowa. – Jeden z zastępców prezydenta miasta powiedział, że nie ma na to funduszy w tegorocznym budżecie – zdradził nam Grzegorz Święcki z Uniwersum. Dodał jednocześnie, że firmie zależy na poprawie sytuacji kierowców, ale nie od niej to zależy.

Parking świeci pustkami, a okoliczne chodniki zastawione są od wczesnych godzin porannych. Kierowcy skarżą się, że zaparkowanie w okolicach dworca po godzinie ósmej rano graniczy z cudem. Niestety taka sytuacja potrwa przynajmniej do lata.

Byłeś świadkiem wypadku? Stoisz w gigantycznym korku? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie? Poinformuj o tym innych mieszkańców Pruszkowa, Grodziska i okolic. Przesyłaj zdjęcia i informacje do redakcji WPR24.pl na adres e-mail: kontakt@wpr24.pl lub SMS i MMS pod nr tel. 600 924 925.