Prorodzinna jedność radnych Grodziska

Region

Rodzina z Grodziska, w której urodziły się czworaczki otrzyma pomoc od gminy. Dzięki temu między innymi będzie mogła zamieszkać w większym mieszkaniu. Decyzja zapadła na ostatniej radzie miasta. Podczas głosowania radni byli zgodni.

Czworaczki, trzy dziewczynki i chłopiec, przyszły na świat w styczniu tego roku. Ich rodzice już wcześniej mieli siedmioletnią córkę. Małżeństwo z piątką dzieci otrzymało pomoc od miasta. Na środowej sesji radni jednogłośnie zdecydowali o wynajęciu mieszkania w Czarnym Lesie na dwa lata. Po tym czasie być może będzie możliwość przekazania rodzinie trzypokojowego mieszkania w nowym bloku, który jest w planach.

Inną formą wsparcia będzie dodatkowe becikowe w wysokości 2,5 tys. zł na każde dziecko oraz 2 tys. zł miesięcznie na wynajęcie niani.

Już wcześniej pomoc zadeklarował pracodawca obojga rodziców, który przekaże rodzinie samochód.

Byłeś świadkiem wypadku? Stoisz w gigantycznym korku? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie? Poinformuj o tym innych mieszkańców Pruszkowa, Grodziska i okolic. Przesyłaj zdjęcia i informacje do redakcji WPR24.pl na adres e-mail: kontakt@wpr24.pl lub SMS i MMS pod nr tel. 600 924 925.