Próby uprowadzenia dziecka jednak nie było

Brwinów

Wracamy do sprawy próby uprowadzenia dziecka w Otrębusach. Policjanci poinformowali, że po przeprowadzeniu wszystkich działań takiego zdarzenia nie potwierdzono.

Przypomnijmy. 16 maja do naszej redakcji trafiła informacja z grupy rodziców. Wynikało z niej, że w okolicy Szkoły Podstawowej w Otrębusach doszło do niebezpiecznej sytuacji. Ktoś próbował uprowadzić dziewczynkę proponując jej przejażdżkę na lody. Na szczęście dziewczynka wyrwała się z rąk napastnika i uciekła do szkoły.

W pierwszych godzinach po zajściu policjanci nie otrzymali zgłoszenia, jednak finalnie wypłynęło do komendy. Policjanci przeprowadzili wszystkie czynności, przejrzeli zapisy z kamer monitoringu. – Prowadziliśmy czynności w tej sprawie, jednak nie potwierdziliśmy takiego zdarzenia – poinformowała nas asp. sztab. Monika Orlik, oficer prasowy Komendy Powiatowej Policji w Pruszkowie.

Mimo to warto porozmawiać z dziećmi i wyjaśnić im jak powinny zachować się w sytuacji zagrożenia.

Co zrobisz jeśli się zgubisz?
Dziecko powinno znać nie tylko swoje imię i nazwisko. Ale również to jak nazywają się rodzice. Dziecko może zgubić się nawet w centrum handlowym. Zapewne wiele razy słyszeliście jak obsługa wzywa rodziców do dzieci, które się zgubiły. Warto powiedzieć tez dziecku, że jeśli nie może nas znaleźć powinno podejść do kasy i poprosić pracownika sklepu lub ochroniarza o pomoc.

Co zrobić gdy koś chce pokazać kotki lub szczeniaki?
Gdy wychodzimy z dziećmi na plac zabaw dajemy mu sporo swobody. W końcu nasz maluch może się pobawić z innymi dziećmi. Często w tym toku i zgiełku dziecko znika nam z oczu. Warto ostrzec naszą pociechę, by nie oddalało się samo z placu zabaw. Jeśli ktoś zachęca je do obejrzenia kotków lub oddalenia się na głośno i wyraźnie powiedzieć „Nigdzie z tobą nie idę” i wrócić do rodziców

Co zrobić gdy ktoś zaczepia i próbuje wciągnąć dziecko do auta?
Jeśli dziecko zaczepia ktoś nieznajomy i jest natarczywy (łapie za rękę, ciągnie) to nasza pociecha powinna głośno się sprzeciwić i krzyczeć. Może też kopać, bić i uderzać. Takie zachowanie powinno wystraszyć napastnika i zwrócić uwagę przechodniów.

 

 

Byłeś świadkiem wypadku? Stoisz w gigantycznym korku? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie? Poinformuj o tym innych mieszkańców Pruszkowa, Grodziska i okolic. Przesyłaj zdjęcia i informacje do redakcji WPR24.pl na adres e-mail: kontakt@wpr24.pl lub SMS i MMS pod nr tel. 600 924 925.

Komentarze 1

Jedna odpowiedź do “Próby uprowadzenia dziecka jednak nie było”

  1. Robson pisze:

    Czyli mam nadzieję ktoś poniesie poważne konsekwencje za zawiadomienie o przestępstwie którego nie było?
    Przecież przez takie zachowanie na podstawie samych poszlak ktoś mógł iść siedzieć na sankcje na służewiec a posiadając łatkę pedofila już stamtąd nigdy nie wyjść no chyba że w plastikowym worku

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Podobne artykuły