Prawie pół miliona na odnowienie podkowiańskiego parku

Podkowa Leśna

Podkowa Leśna otrzymała wsparcie finansowe na rewaloryzację parku miejskiego. To prawie pół miliona złotych.

Rewitalizacja stawu w Parku Miejskim w Podkowie Leśnej nadal nie została wznowiona. Równocześnie jednak Podkowa Leśna uzyskała dotację na rewitalizację parku. O dofinansowaniu powiadomił burmistrz Podkowy Leśnej, Artur Tusiński – Otrzymaliśmy dofinansowanie 490 000 zł na rewaloryzację Parku Miejskiego w jego granicach ochrony konserwatorskiej zabytkowego układu otoczenia pałacyku – w ramach zaznaczonych na planie granic.

Jakie prace zostaną zatem przeprowadzone? Przygotowana zostanie dokumentacja koncepcyjna i budowlano-wykonawcza rewaloryzacji założenia parkowego. Zaplanowano także wykonanie prac, na które pozwoli dofinansowanie.

Burmistrz Tusiński zaznaczył także swoje obawy o działania na terenie parku i ewentualne problemy z rozpoczęciem prac – Czy tym razem po wspólnie z mieszkańcami wypracowanej koncepcji uda nam się ją zrealizować, czy stała grupa zaskarżająca i to dofinansowanie zablokuje, czas pokaże – dodaje włodarz.

O wznowieniu rewitalizacji stawu zdecydują mieszkańcy podczas referendum, które odbędzie się 1 października. Odpowiedzą oni wówczas na pytanie „Czy jest Pan/Pani za dokończeniem rewitalizacji stawu w Parku Miejskim w Podkowie Leśnej według propozycji Miasta zakładającej stałe lustro czystej wody przez cały rok, opartej na historycznym założeniu parkowym autorstwa Leona Danielewicza?”.

Byłeś świadkiem wypadku? Stoisz w gigantycznym korku? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie? Poinformuj o tym innych mieszkańców Pruszkowa, Grodziska i okolic. Przesyłaj zdjęcia i informacje do redakcji WPR24.pl na adres e-mail: kontakt@wpr24.pl lub SMS i MMS pod nr tel. 600 924 925.

Komentarze 1

Jedna odpowiedź do “Prawie pół miliona na odnowienie podkowiańskiego parku”

  1. Rabull pisze:

    Spokojnie, zaraz wasze stowarzyszenie zablokuje i ta inwestycje. Ważne żeby było, tak jak było. Jak ktoś wychował się w chlewie, to do chlewu będzie zawsze dążył i chciał wrocic

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Podobne artykuły