Poszerzyć krąg

Region

W Grodzisku Mazowieckim ruszyła czwarta edycja programu Poszerzyć Krąg, którego celem jest integracja ze społeczeństwem grup zagrożonych wykluczeniem społecznym oraz wspieranie ich samodzielności.

Program przygotowany przez Powiatowe Centrum Pomocy Rodzinie w Grodzisku Mazowieckim skierowany jest do osób niepełnosprawnych oraz do osób usamodzielniających się, opuszczających rodziny zastępcze.

W ramach tegorocznego programu osoby niepełnosprawne mogą liczyć na: bezpłatne kursy komputerowe, językowe czy graficzne, indywidualne cykle zabiegów rehabilitacyjnych, kurs witrażu i wykonywania lamp techniką Tiffanego, warsztaty dla osób niewidomych i niedowidzących.

Z kolei osoby usamodzielniające się mogą bezpłatnie przejść kursy na prawo jazdy kat. B i C, kursy wizażu i stylizacji oraz uczestniczyć w warsztatach pomagających bezpiecznie wejść w dorosłość.

Program jest finansowany z środków unijnych w ramach Programu Operacyjnego Kapitał Ludzki.

Wszyscy zainteresowani proszeni są o zgłoszenie do Powiatowego Centrum Pomocy Rodzinie Grodzisku Mazowieckim przy ul. Dalekiej 11.

Szczegółowe informacje pod nr tel: 22 724 15 70 wew. 29.

Byłeś świadkiem wypadku? Stoisz w gigantycznym korku? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie? Poinformuj o tym innych mieszkańców Pruszkowa, Grodziska i okolic. Przesyłaj zdjęcia i informacje do redakcji WPR24.pl na adres e-mail: kontakt@wpr24.pl lub SMS i MMS pod nr tel. 600 924 925.