Po nawałnicy czas na nasadzenia. 1000 drzewek i krzewów dla Jaktorowa.

Jaktorów

Mieszkańcy gminy Jaktorów otrzymają 1000 drzewek i krzewów, które będą mogli wziąć za darmo. Drzewka będzie można zabrać w ramach choćby częściowej rekompensaty za straty podczas wichur sprzed kilku miesięcy.

Kilka miesięcy temu mieliśmy do czynienia z dużymi nawałnicami, które przetoczyły się przez nasz region. Wichury łamały drzewa jak zapałki. Dzięki leśnikom z Nadleśnictwa Radziwiłłów, na prośbę wójta, mieszkańcy, w szczególności Bieganowa, Międzyborowa, Sadrych Bud i Henryszewa, otrzymają sadzonki drzew i krzewów.

Jakie rośliny przygotują leśnicy? 100 sztuk klonu jawora, 50 sztuk głogu jednoszyjkowego, 50 sztuk jarzębu pospolitego, 100 sztuk modrzewia europejskiego, 50 sadzonek dębu szypułkowego, 50 sztuk buku pospolitego, 200 sztuk świerku pospolitego, 100 okazów brzozy brodawkowatej, 200 sztuk sosny zwyczajnej oraz 100 sadzonek pigwowca japońskiego. Drzewa i krzewy są wyhodowane przez nadleśnictwo.

Kiedy będzie można odebrać sadzonki? Odbiór darmowych sadzonek zaplanowano na 15 października w godz. 9.00-14.00. Gdzie? W Międzyborowie przy pętli autobusowej przy ul. Armii Krajowej. Punkt będzie stać również w Jaktorowie przy siedzibie OSP, przy ul. Warszawskiej.

Byłeś świadkiem wypadku? Stoisz w gigantycznym korku? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie? Poinformuj o tym innych mieszkańców Pruszkowa, Grodziska i okolic. Przesyłaj zdjęcia i informacje do redakcji WPR24.pl na adres e-mail: kontakt@wpr24.pl lub SMS i MMS pod nr tel. 600 924 925.