Pierwsze spotkanie w sprawie budynku przy ul. Wilsona 2

Brwinów

9 stycznia odbyło się pierwsze spotkanie w sprawie budynku przy ul. Wilsona 2. Poza dyskusją o przyszłości obiektu, przedstawiciele organizacji pozarządowych mieli okazję zobaczyć jego wnętrza.

Spotkanie na temat przyszłości budynku przy ul. Wilsona 2 odbyło się w sali OSP Brwinów 9 stycznia. Przybyli na nie przedstawiciele organizacji pozarządowych działających na terenie gminy, m.in.: Fundacji Formika Dzieciom, Fundacji Sofijka, Fundacji Wieświejak, Klubu Sportowego „Pantera”, Rady Rodziców Szkoły Podstawowej nr 2 w Brwinowie, Stowarzyszenia Ponad Miedzą, Stowarzyszenia Lokalna Grupa Działania „Zielone Sąsiedztwo”, Stowarzyszenia Projekt Brwinów, TG „Sokół” (3 sekcje), Towarzystwa Opieki nad Zabytkami koło w Brwinowie, ZHP, ZHR, Związku Dużych Rodzin3+ Koło w Brwinowie, a także Klubu Mam z Brwinowa i Klubu Przedsiębiorczych Mam.

Zebranie poprowadzili eksperci z Fundacji Obserwatorium. – Jest to początek wspólnego projektowania rozwiązań w wypracowaniu najkorzystniejszego modelu funkcjonowania budynku przeznaczonego przez władze gminy Brwinów na rzecz mieszkańców – informuje brwinowski magistrat. Specjaliści zaprezentowali przykłady funkcjonowania podobnych miejsc w Polsce.

Przedstawiciele organizacji opowiedzieli o swojej pracy, podzielili się doświadczeniami i przedstawili swoje oczekiwania co do korzystania z budynku.

Na zakończenie spotkania odbyła się wizytacja pomieszczeń w budynku przy ul. Wilsona 2. – Ogólnodostępne spotkanie było dobrą okazją do poznania podmiotów działających na rzecz lokalnej społeczności oraz poznania profilu i różnorodności prowadzonych przez nie projektów – mówią urzędnicy Urzędu Gminy Brwinów i dodają – Planowane są jeszcze dwa spotkania, których efektem ma być opracowanie zasad działania budynku przy ul. Wilsona 2. Najbliższe – we wtorek 30 stycznia.

Byłeś świadkiem wypadku? Stoisz w gigantycznym korku? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie? Poinformuj o tym innych mieszkańców Pruszkowa, Grodziska i okolic. Przesyłaj zdjęcia i informacje do redakcji WPR24.pl na adres e-mail: kontakt@wpr24.pl lub SMS i MMS pod nr tel. 600 924 925.