Piastów szuka operatora ładowarek dla „elektryków”

Piastów

Miasto Piastów poszukuje firmy, która zostanie operatorem ogólnodostępnych stacji ładowania pojazdów elektrycznych. Na oferty zainteresowanych czeka do 15 grudnia.

Posiadacze pojazdów elektrycznych wciąż zyskują nowe miejsca, w których mogą naładować swoje auta. Jedno z nich znajduje się na parkingu przy ul. Poniatowskiego w Piastowie. Są tam dwie stacje ładowania wyposażone w 4 ładowarki. Całość jest już oddana do użytku, brakuje jednak firmy, która zostałaby operatorem.

A urząd kusi – operator w ramach umowy weźmie „pod opiekę” gotowe stacje do ładowania „elektryków” i nie będzie ponosił kosztów dzierżawy urządzeń. Będzie za to ponosić koszty utrzymania zdalnego systemu zarządzania stacjami, a także koszty energii elektrycznej wg taryfy C21. Do tego dochodzą koszty monitoringu i obsługi płatności oraz raportowania. Obiekt jest objęty gwarancją, więc płatne byłyby tylko naprawy, których gwarancja nie obejmuje.

Co więcej w dokumentach przetargowych widnieje zapis: „Gmina pozostawi swobodę Operatorowi w zakresie kształtowania cennika za usługę ładowania samochodów elektrycznych przy zachowaniu poziomu cen zbliżonego do średniej krajowej usług ładowania”. To jednak tylko niektóre punkty, jakie obejmuje umowa z Urzędem.

Umowa z operatorem trwałaby od 1 stycznia 2024 do 31 grudnia 2025 roku. Na oferty piastowski magistrat czeka do 15 grudnia.

Byłeś świadkiem wypadku? Stoisz w gigantycznym korku? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie? Poinformuj o tym innych mieszkańców Pruszkowa, Grodziska i okolic. Przesyłaj zdjęcia i informacje do redakcji WPR24.pl na adres e-mail: kontakt@wpr24.pl lub SMS i MMS pod nr tel. 600 924 925.

Komentarze 7

7 odpowiedzi na “Piastów szuka operatora ładowarek dla „elektryków””

 1. tylkosilnikispalinowe pisze:

  a won mi z tym gównem na baterie

 2. ojo pisze:

  Poszukajcie wykonawcy remontu ul. MONIUSZKI albo PADEREWSKIEGO? JEST JESZCZE UL.BARCEWICZA na mapie, bo w rzeczywistości to klepisko w błocie. Zyeby

 3. Neon pisze:

  A kto będzie operatorem parowozu ? 😀
  Spadł śnieg a chodniki nie odśnieżone. A kto jest „Operatorem” dojenia kasy za liceum Mickiewicza ? Kasa przewalona a my mieszkańcy za to słono płacimy

 4. Cizaczasy pisze:

  Poszukajcie jeszcze ze 4 pośredników żeby każdy zarobił a wtedy ładowanie będzie tańsze…

 5. Cześ pisze:

  złodzieje z rady miejskiej zróbcie coś dla ludzi – kino, basen, miejsce sportu, odnowcie rynek a nie !

  • Rabull pisze:

   Tak dla ścisłości, kino i to całkiem nieźle jest, rynku to miasto nie posiada. Reszta siw zgadza.

 6. Rabull pisze:

  I wreszcie znaleziono największy problem tej mieściny….

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Podobne artykuły