Nowy pojazd w piastowskiej OSP

Piastów

Strażacy z OSP w Piastowie będą mogli szybciej dotrzeć do miejsca zdarzenia. To dzięki nowemu samochodowi rozpoznawczo-ratowniczemu.

Nowy samochód to pick-up Toyota Hilux. Pojazd będzie dużym wsparciem podczas działań strażaków. Będą oni mogli szybciej dojechać na miejsce zdarzenia, by udzielić pomocy jeszcze przed przyjazdem innych służb. Poza tym dzięki niemu będzie możliwa np. podmiana ratowników podczas długotrwałych zdarzeń.

Do auta będzie można podczepić również przyczepę pompową i transportową ze zbiornikiem oraz przyczepę logistyczną z namiotem pneumatycznym i nagrzewnicą. W końcu znajdzie też zastosowanie przy poszukiwaniach osób zaginionych w trudno dostępnych miejscach. Będą mogły go prowadzić kierowcy pojazdów uprzywilejowanych z prawem jazdy kat. B.

Zakup samochodu sfinansowano z różnych źródeł. 100 tys. zł wyłożyło województwo mazowieckie w ramach programu „Mazowsze dla straży pożarnej 2023”, 80 tys. – Ministerstwo Sprawiedliwości, 40 tys. powiat pruszkowski i 18,5 tys. zł.

Byłeś świadkiem wypadku? Stoisz w gigantycznym korku? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie? Poinformuj o tym innych mieszkańców Pruszkowa, Grodziska i okolic. Przesyłaj zdjęcia i informacje do redakcji WPR24.pl na adres e-mail: kontakt@wpr24.pl lub SMS i MMS pod nr tel. 600 924 925.

Komentarze 7

7 odpowiedzi na “Nowy pojazd w piastowskiej OSP”

 1. Marian pisze:

  ten PRLowski moloch powinni zburzyć

 2. mary pisze:

  Czy ktoś mi przypomni w jakiej to miejscowości w okolicy straż podpalała aby potem miała co gasić?

 3. Neon pisze:

  Terenówka w mieście gdzie nie ma gór i lasów ?! Władza lubi się bawić , najpierw lokomotywa teraz terenówka , wille też już sobie odremontowali a ulice dziurawe, nieodśnieżone i brudne . Bizancjum piastowskich włodarzy zaczyna wq…..

  • OLO pisze:

   jak się nie znasz to się nie wypowiadaj . to jest dobry zakup.

   • Mieszkaniec pisze:

    @OLO, skoro trafił się fachowiec, to korzystając z okazji spytam się, po co OSP quad? Tak, nie znam się.

    • Olo pisze:

     Po to że mamy pola do okoła i trochę lasu i nigdy nie wiesz kiedy będzie właśnie taki quad potrzebny.

   • Neon pisze:

    Zakup dobry ale chyba nie dla Piastowa, dwie łąki i 3 drzewa to nie Polana i nie las tylko atrapa aby uzasadnić niepotrzebny zakup

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Podobne artykuły