Nowe lokomotywy dla Kolei Mazowieckich

Region

Już jutro, 20 kwietnia spółka Koleje Mazowieckie podpisze umowę nazakup 11 lokomotyw, które dostarczy kanadyjska firma Bombardier.

Mazowiecka spółka posiada obecnie 37 wagonów tego producenta. Piętrowe składy zostały zakupione bez lokomotyw wykorzystujących system push-pull. Podpisany kontrakt ma obejmować również usługi serwisowe lokomotyw przez okres 4 lat od daty przekazania lokomotywy do KM. Elektrowozy mają trafić do zamawiającego do końca 2011 roku.

System push-pull umożliwia jazdę bez konieczności przełączenia lokomotywy na czoło pociągu. Skład może być sterowany zarówno z lokomotywy, która ciągnie wagony lub ze specjalnego modułu sterowania zamieszczonego w ostatnim wagonie, kiedy lokomotywa je pcha.

Do tej pory KM dzierżawiło lokomotywy EU07 od PKP Cargo. Jednak elektrowozy starego typu nie były w stanie w pełni wykorzystać potencjału nowoczesnych wagonów.

Byłeś świadkiem wypadku? Stoisz w gigantycznym korku? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie? Poinformuj o tym innych mieszkańców Pruszkowa, Grodziska i okolic. Przesyłaj zdjęcia i informacje do redakcji WPR24.pl na adres e-mail: kontakt@wpr24.pl lub SMS i MMS pod nr tel. 600 924 925.

jacuzzi ogrodowe