Nowe oblicze przystanku Podkowa Leśna Zachodnia

Nowy przystanek WKD Podkowa Leśna Zachodnia jest jeszcze w trakcie budowy, jednak powoli wyłania się jego kształt. Postępy prac na zdjęciach zaprezentował burmistrz Podkowy – Artur Tusiński.

Budowa drugiego toru WKD między Grodziskiem Mazowieckim a Podkową Leśną to jedna z ważniejszych i głośniejszych inwestycji w regionie. Wszyscy czekają z niecierpliwością na jej zakończenie, które zaplanowano na koniec tego roku.

Do tego czasu możemy obserwować postępy prac. O tych informuje nas zarówno WKD, jak i włodarze miast, których inwestycja dotyczy. Ostatnio zdjęciami nowego przystanku Podkowa Leśna Zachodnia podzielił się burmistrz Podkowy Leśnej – Artur Tusiński.

Wygląd nowego przystanku i wiaty przypadł do gustu mieszkańcom Podkowy – Bardzo ładny! Idzie to w dobrą stronę. Przystanek Wschodnia też liczy na taką metamorfozę – pisze Pani Agata. Super, mogły by takie być na całej linii! – ocenia Pani Agnieszka.

Budowa drugiej linii WKD między Grodziskiem a Podkową Leśną wyniesie ponad 150 mln zł. Roboty budowlane pochłoną ponad 142 mln zł. Spółka WKD pozyskała fundusze zewnętrzne – prawie 75 mln zł z Programu Operacyjnego Infrastruktura i Środowisko. Trzyetapowa inwestycja ma zakończyć się na koniec 2023 roku.

Byłeś świadkiem wypadku? Stoisz w gigantycznym korku? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie? Poinformuj o tym innych mieszkańców Pruszkowa, Grodziska i okolic. Przesyłaj zdjęcia i informacje do redakcji WPR24.pl na adres e-mail: kontakt@wpr24.pl lub SMS i MMS pod nr tel. 600 924 925.

Komentarze 6

6 odpowiedzi na “Nowe oblicze przystanku Podkowa Leśna Zachodnia”

 1. donek pisze:

  Tyle hałasu o nic???

 2. obecna... pisze:

  W Pruszkowie też niedokończone …bardzo wolno to idzie…ławki nie ma

 3. KomsomolskajaPrawda pisze:

  Nie wiem co takiego jest wyjątkowego w tym przystanku…z mojej perspektywy widzę tylko niedokończone kafelkowanie i syf – piach na peronie !
  Kto , jaki często i kiedy zacznie sprzątać przystanki i ulice?
  A może dopiero w czerwcu ?

 4. Fosc pisze:

  Bardzo ładnie ale niestety na większości przystanków chociażby w Pruszkowie ich otoczenie to jest masakra i trzeci świat. zamiast bycia wizytówką danej miejscowości przywodzi najgorsze skojarzenia. może by tak WKD zaczęła dogadywać się z gminami i coś z tym zrobili? Czy oni nie mają oczu?

 5. teyer pisze:

  Wygląda super! Oby tylko bohomaziarze nie zniszczyli…

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Podobne artykuły