Nowe nasadzenia już niebawem w Milanówku

Milanówek

Burmistrz Milanówka – Piotr Remiszewski – podpisał umowę na wykonanie nasadzeń. Odbędzie się to w ramach wieloetapowego zadania. Umowa z wykonawcą trzeciego etapu została podpisana.

Milanówek jest w trakcie realizacji projektu „Poprawa jakości środowiska miejskiego poprzez zagospodarowanie terenów zielonych na obszarze Gminy Milanówek”. Projekt jest podzielony na 3 etapy. Ostatni z nich wiąże się z wykonaniem nasadzeń przyulicznych.

Nasadzenia będą realizowane przez firmę REMONDIS z Sp. z o.o. z Warszawy. Gdzie pojawią się nowe rośliny?

Nowe nasadzenia będzie można zobaczyć wzdłuż ul. Krasińskiego, Herberta, Prostej, Krakowskiej, Chrzanowskiej, Przyszłości, Kościuszki, Żytniej, Krótkiej, a także na skrzyżowaniu ulicy Królewskiej i Staszica.

Projekt ma na celu osłabienie zjawiska tzw. miejskiej wyspy ciepła, a także poprawi możliwość przewietrzenia miasta. Pomoże to także w uzupełnianiu zasobów wód podziemnych. Poza tym poprawi to estetykę – uporządkowane i oczyszczone tereny z nowymi roślinami będą cieszyć oczy mieszkańców.

Milanówek na tę inwestycję przeznaczy ponad 2,3 mln zł. Wykonawca ma 8 miesięcy na realizację zadania.

Byłeś świadkiem wypadku? Stoisz w gigantycznym korku? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie? Poinformuj o tym innych mieszkańców Pruszkowa, Grodziska i okolic. Przesyłaj zdjęcia i informacje do redakcji WPR24.pl na adres e-mail: kontakt@wpr24.pl lub SMS i MMS pod nr tel. 600 924 925.