Centrum Bezpieczeństwa nabiera kształtu

Trwa budowa nowej siedziby Ochotniczej Straży Pożarnej. Milanowskie Centrum Bezpieczeństwa, bo tak nazwano powstający obiekt nabiera kształtów.

Strażacy z Milanówka z niecierpliwością czekają na nową strażnicę. Obecnie ich siedziba mieści się przy ul. Warszawskiej w halach „Jedwabnika”. Rozbiórka starej strażnicy zakończyła się w marcu ubiegłego roku i rozpoczęły się problemy. Prace zostały jednak wstrzymane. Powód? Brak zgody Mazowieckiego Wojewódzkiego Konserwatora Zabytków na przesadzenie dębu. Zgoda już jest, ale.. drzewo będzie można przesadzić dopiero jesienią tego roku.

Władze Milanówka wspólnie z wykonawcą opracowały nowy harmonogram prac, który pozwolił na rozpoczęcie prac pod koniec ubiegłego roku, a jednocześnie zagwarantował bezpieczeństwo cennego drzewa. Co więcej dąb jest pod specjalistyczną opieką już od wiosny. Dzięki temu miasto będzie mogło wystąpić o zgodę na wcześniejsze przesadzenie drzewa.

Prace ruszyły i już dziś widać ich efekty. A warto podkreślić, że mimo zimy postępy są duże. Obecnie trwają prace związane z budową pierwszej kondygnacji obiektu. — Widoczne są już charakterystyczne łuki nad bramami garażowymi, instalowane są także media – informuje Piotr Remiszewski, burmistrz Milanówka.

A jak będzie wyglądać Milanowskie Centrum Bezpieczeństwa?  Budynek będzie miał dwie kondygnacje nadziemne i ma być podpiwniczony. Elewacja obiektu ma zostać wykonana z cegły klinkierowej. W nowej strażnicy znajdą mają znaleźć się m.in. dwie sale konferencyjne, pomieszczenia wyczekiwania, pomieszczenie monitoringu, pomieszczenie porządkowe, dyżurka, magazyn materiałów oraz pomieszczenia dla strażaków dyżurujących w nocy, pokój komendanta, archiwum. Garaż ma pomieścić pojazdy OSP oraz pojazdy pogotowia. Dodatkowo w garażu znajdą się stanowiska myjni i warsztatu. W nowej strażnicy znajdzie się również miejsce na Izbę Pamięci.

Milanowskie Centrum Bezpieczeństwa ma być gotowe w 2025 roku.

Byłeś świadkiem wypadku? Stoisz w gigantycznym korku? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie? Poinformuj o tym innych mieszkańców Pruszkowa, Grodziska i okolic. Przesyłaj zdjęcia i informacje do redakcji WPR24.pl na adres e-mail: kontakt@wpr24.pl lub SMS i MMS pod nr tel. 600 924 925.

Komentarze 0

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Podobne artykuły

Najchętniej czytane

W Pruszkowie trwa walka o drugą turę

Pruszków / Wybory 2024
11355

Bąk i Makuch w II turze

Pruszków / Wybory 2024
8925

Nowy skład pruszkowskiej rady miasta

Pruszków / Wybory 2024
8412

Kolejne dane o frekwencji

Region / Wybory 2024
7281

Pierwsze wyniki frekwencji z regionu

Region / Wybory 2024
5746

Najczęściej komentowane

Bąk i Makuch w II turze

Pruszków / Wybory 2024
100

Piastów z nowym burmistrzem

Piastów / Wybory 2024
38

W Pruszkowie trwa walka o drugą turę

Pruszków / Wybory 2024
22

Nowy skład pruszkowskiej rady miasta

Pruszków / Wybory 2024
16