Nowe drogi dla rowerzystów w Podkowie

Podkowa Leśna

W Podkowie Leśnej pojawią się nowe ścieżki rowerowe i ciągi pieszo-rowerowe. Dla kierowców szykują się utrudnienia.

W Podkowie Leśnej ruszyły kolejne inwestycje drogowe. Tym razem chodzi o budowę ścieżki pieszo-rowerowej od ul. Sosnowej do 11 Listopada (przedłużenie ul. Kolejowej). Ścieżka połączy się z istniejącym ciągiem pieszo-rowerowym na wysokości ul. Akacjowej. W inwestycji zwiera się także skrzyżowanie ul. Kolejowej z ul. 11 Listopada.

Budowana będzie także ścieżka rowerowa od WKD Podkowa Leśna Główna do ul. Podleśnej (do granicy miasta).

Wykonawca wszedł już na teren budowy, o czym poinformował burmistrz Artur Tusiński – Wykonawca wszedł na budowę ciągu pieszo-rowerowego na odcinku Sosnowa – 11 Listopada wraz ze skrzyżowaniem. To wąski pas drogowy wzdłuż linii WKD, z którego zostanie wyłączony ruch samochodowy. Zadanie zostało dofinansowane ze środków zewnętrznych – dodaje Tusiński.

Włodarz poinformował także, że trwają przymiarki do budowy tunelu pieszo-rowerowego pod torami WKD. O szczegółach burmistrz ma poinformować do końca roku.

Byłeś świadkiem wypadku? Stoisz w gigantycznym korku? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie? Poinformuj o tym innych mieszkańców Pruszkowa, Grodziska i okolic. Przesyłaj zdjęcia i informacje do redakcji WPR24.pl na adres e-mail: kontakt@wpr24.pl lub SMS i MMS pod nr tel. 600 924 925.

Komentarze 4

4 odpowiedzi na “Nowe drogi dla rowerzystów w Podkowie”

 1. Podkowianin pisze:

  To za 100 lat może i kładkę nad Zimną Wodą zrobią.

 2. Kolarz CCC pisze:

  Chodniki tuż przy wyjazdach z posesji, często zastawione parkującymi samochodami nie są ścieżkami rowerowymi dlatego PZK będzie zgłaszać takie inwestycje do KO. Wybudowanie takiego bubla nie uprawnia gmin do stawiania znaków „zakazu ruchu dla rowerzystów” ponieważ te wspólne ciągi pieszo -rowerowe są niebezpieczne zarówno dla pieszych jak i rowerzystów.
  A już zdecydowanie nie można kojarzyć z nimi rowerów szosowych, które nie są przystosowane do jazdy po krawężnikach.
  Sprawa jest na tyle istotna , że zainteresowała się tym UE ponieważ grupa niemców jadących przez nasz kraj rowerami tranzytem została zepchana do rowu przez złośliwego kierowcę, który dostrzegł bystrym okiem, że obok był nierówny chodnik oznaczony jako…ścieżka rowerowa” więc postanowił wymierzyć im sprawiedliwość 🙂

  Tego typu inwestycje dobre są dla rodzin z dziećmi, dla rowerków z przyczepkami, w których podróżują dzieci, dla rowerków z fotelikami dla dzieci, dla dzieci dojeżdżających do szkół…ale nigdy nie będą alternatywą dla kolarzy robiących trening. A tego polskie prawo nie uwzględnia.
  Ostatnio był też przypadek kolarki, reprezentantki Polski, która została potraktowana przez agresywnego kierowcę gazem łzawiącym, ponieważ jej trening nie odbywał się po chodniku, jak sobie to wyobrażał ten kierowca.
  Po chodniku 40km/h :)???
  Przy takiej prędkości kolarz ryzykuje życiem ponieważ nie wie, czy w danej chwili nie wyjdzie z posesji jakiś pieszy, czy nie wyjedzie jakiś samochód…
  Dlatego znaki zakazu ruchu dla rowerów w przypadku ulic z krótkimi odcinkami ciągów pieszo-rowerowych są stawiane bezprawnie i przyczyniają się tylko niepotrzebnie do agresji obu ze stron, jednak to kierowcy są inicjatorami tej agresji

  • Chj pisze:

   Normalni ludzie nie korzystają z tych pseudo ścieżek i po problemie, niestety w okolicy naszych gmin coraz więcej tego dziadostwa powstaje.

 3. Olo pisze:

  A wzdłuż torów wkd, grodzisk-warszawa nie dałoby się zrobić ?

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Podobne artykuły