Nowa hala dla SP nr 3 w Piastowie

Piastów

W czasach, kiedy polskie dzieci tyją najszybciej w Unii Europejskiej, ważne jest, by miały jak najwięcej ruchu. Tutaj duży wpływ ma szkoła i zajęcia wychowania fizycznego. Aby oferta zajęć była jak najatrakcyjniejsza, potrzebne jest odpowiednie zaplecze. Dlatego też Szkoła Podstawowa nr 3 w Piastowie zyska nową halę gimnastyczną.

Szkoła Podstawowa nr 3 w Piastowie znajduje się przy al. Tysiąclecia. Do tej pory jej uczniowie korzystają z zewnętrznych boisk oraz sali gimnastycznej zlokalizowanej na piętrze budynku. Już niedługo jednak to się zmieni.

Miasto Piastów otrzymało dofinansowanie z Rządowego Programu Polski Ład. Był to jeden z trzech złożonych wniosków. Został zakwalifikowany przez Prezesa Rady Ministrów do otrzymania promesy inwestycyjnej.

Jak podkreśla w wywiadzie dla telewizji Tel-Kab burmistrz Piastowa, Grzegorz Szuplewski – Oczywiście chcemy jak najszybciej zrealizować to zadanie, także ze względu na sytuację. Dzisiaj 15 milionów niekoniecznie musi mieć tę samą wartość za rok, więc tutaj czas odgrywa kluczową rolę. Dlatego być może będziemy chcieli przyspieszyć cały proces inwestycyjny, nie zlecając jakiegoś oryginalnego, odrębnego projektu, tylko korzystając z gotowych rozwiązań, które byłyby zaadaptowane do warunków, którymi dysponujemy.

Hala będzie wybudowana w północnej części szkoły. Między salą a szkołą będzie dobudowany łącznik.
Stara sala gimnastyczna nie straci swojej roli. Zostanie odświeżona, a następnie przeznaczona na zajęcia dla młodszych klas.

Budowa nowej hali ma się zacząć jeszcze w tym roku. Uczniowie będą mogli z niej skorzystać już w 2023 roku. Całkowita kwota dofinansowania to 15,3 mln zł.

Byłeś świadkiem wypadku? Stoisz w gigantycznym korku? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie? Poinformuj o tym innych mieszkańców Pruszkowa, Grodziska i okolic. Przesyłaj zdjęcia i informacje do redakcji WPR24.pl na adres e-mail: kontakt@wpr24.pl lub SMS i MMS pod nr tel. 600 924 925.