Nowa biblioteka po odbiorach

Brwinów

Burmistrz Brwinowa, Arkadiusz Kosiński poinformował, że nowy budynek biblioteki pomyślnie przeszedł końcowe odbiory.

Nowy gmach Biblioteki Publicznej znajduje się przy ul. Grodziskiej 10A, tuż obok Urzędu Gminy Brwinów. 10 stycznia budynek przeszedł końcowe odbiory – Spodziewałem się, że uda się odebrać ten obiekt bez większych uwag. I się nie pomyliłem – informuje burmistrz Brwinowa. 12 stycznia kontrolę przeprowadził Powiatowy Inspektor Nadzoru Budowlanego. Po otrzymaniu formalnej decyzji o użytkowaniu, biblioteka rozpocznie przenosiny księgozbiorów – biblioteki dla dorosłych oraz dla dzieci i młodzieży. Włodarz gminy szacuje, że potrwają one ok. 5-6 tygodni.

– Póki co, już teraz planujemy zorganizowanie dni otwartych w nowej bibliotece w sobotę i niedzielę 2-3 marca, w ramach których przewidujemy sporo ciekawych wydarzeń. Zarezerwujcie sobie ten czas w kalendarzu: obecność obowiązkowa! – dodaje Kosiński.

W budynku jest sala wejściowa z wiatrołapem, czytelnia czasopism, toalety – również dla osób niepełnosprawnych, oddział wypożyczalni dla dorosłych, a także osobno dla dzieci i młodzieży, sala wielofunkcyjna, pokoje administracyjne, pomieszczenie socjalne oraz techniczne. Nowoczesne i funkcjonalne wnętrza zachęcą czytelników do przebywania a tym miejscu.

Zagospodarowano także teren na zewnątrz – wykonano nasadzenia, pojawiły się kosze oraz zadaszone miejsce na rowery. Wydzielono też dwa miejsca na auta dla osób z niepełnosprawnościami oraz ułożono tzw. płytki integracyjne – z myślą o osobach niedowidzących lub słabowidzących.

Zadanie pn. budowa biblioteki przy ul. Grodziskiej w Brwinowie realizowane jest przy współfinansowaniu z budżetu Województwa Mazowieckiego w ramach instrumentu wsparcia zadań ważnych dla równomiernego rozwoju województwa mazowieckiego.

Budowa biblioteki jest dofinansowana ze środków Narodowego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej. Za realizację odpowiada gmina Brwinów.

Byłeś świadkiem wypadku? Stoisz w gigantycznym korku? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie? Poinformuj o tym innych mieszkańców Pruszkowa, Grodziska i okolic. Przesyłaj zdjęcia i informacje do redakcji WPR24.pl na adres e-mail: kontakt@wpr24.pl lub SMS i MMS pod nr tel. 600 924 925.

Komentarze 2

2 odpowiedzi na “Nowa biblioteka po odbiorach”

  1. Grabarz pisze:

    Wdzięczni wyborcy PiS z Brwinowa dziękują panu burmistrzowi i proszą o pomoce dydaktyczne. Nareszcie będzie można dowiedzieć się, że Ziemia nie jest płaska, czym jest trójpodział władzy, co robił Rajmund Kaczyński po wojnie bądź co to jest immunologia.

  2. typek pisze:

    Trzeba przyznać, że nieźle się to wizualnie prezentuje. Podoba mi się, ale to ocena wstępna na razie. 🙂

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Podobne artykuły