Najnowsze urządzenia policji nie dla naszych

Region

Polska policja pochwaliła się najnowszym wynalazkiem, który badastężenie alkoholu w powietrzu. Póki co na takie urządzenie nie mają co liczyć policjanci z naszego regionu.

Komenda Główna Policji zakupiła 150 urządzeń o nazwie AlcoBlow. Jest to nowe urządzenie w walce z pijanymi kierowcami. W ciągu kilku sekund funkcjonariusz może sprawdzić stężenie alkoholu w powietrzu, np. w samochodzie. Obecnie każdy kierowca musi dmuchnąć w zwykły alkomat, a to zajmuje dużo więcej czasu.

Dowiedzieliśmy się, że takie standardy na razie nie zostaną wprowadzone w powiatach pruszkowskim i grodziskim. – Nie mamy takiego urządzenia i nie wiemy, kiedy do nas dotrze – mówią zgodnie przedstawiciele obu policji.

Komenda Główna Policji planuje zakup kolejnych AlcoBlow'ów. Ciekawe, kiedy takiego urządzenia doczekają się nasi policjanci.

Byłeś świadkiem wypadku? Stoisz w gigantycznym korku? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie? Poinformuj o tym innych mieszkańców Pruszkowa, Grodziska i okolic. Przesyłaj zdjęcia i informacje do redakcji WPR24.pl na adres e-mail: kontakt@wpr24.pl lub SMS i MMS pod nr tel. 600 924 925.