Michał i inni czekają na pomoc. Przyjdź i zarejestruj się w DKMS

Region

Gdzieś na świecie każdy z nas ma swojego „genetycznego bliźniaka”. W naszym, życiu może się zdarzyć, że będziemy potrzebować jego lub jej pomocy. Jak więc go odnaleźć i mu pomóc?

Życie bywa przewrotne. Mówi się „że nie znamy dnia ani godziny” gdy nasze życie stanie na głowie. W takiej sytuacji znalazł się mieszkaniec Pruszkowa. Michał ma 40 lat, żonę Monikę i dwójkę wspaniałych dzieci. Ma plany i marzenia. Niestety ma również ostrą białaczkę szpikową…

–Dotychczas moje życie było spokojne i poukładane – dom – praca – dom oraz realizacja mniejszych i większych marzeń. Kilka lat temu zarejestrowałem się jako potencjalny Dawca Szpiku. Nie do wiary, ale telefon, że mogę komuś uratować życie otrzymałem leżąc już na szpitalnym łóżku. Czasem jednak życie jest bardzo przewrotne. 1 lipca zamknąłem za sobą drzwi domu, by otworzyć drzwi szpitalnego oddziału. Zdiagnozowano u mnie ostrą białaczkę szpikową. Chciałem pomagać, a teraz sam potrzebuję pomocy – mówi o sobie Michał. – Czy mam jeszcze jakieś marzenia? Chciałbym cieszyć się życiem. Chciałbym pokazać dzieciom świat i wprowadzić je w dorosłe życie. Niby nic wielkiego. Jednak patrząc z perspektywy dzisiejszego, szpitalnego dnia, te małe, zwykłe rzeczy stają się moimi największymi marzeniami. Chcę wrócić do domu ZDROWY i przytulić moją rodzinę. Przede mną wiele miesięcy leczenia w szpitalnych murach i przeszczep szpiku – dodaje.

Michał ma siostrę, która teoretycznie mogłaby być najlepszym dawcą. Niestety tylko teoretycznie. Po przeprowadzeniu badań okazało się, że nie jest „zgodna” i nie może być dawcą dla Michała. I właśnie dlatego Michał szuka swojego „genetycznego bliźniaka” – „brata” lub „siostry” – osoby, która podaruje mu swój szpik – dar życia.

Jak można pomóc Michałowi i innym osobom potrzebującym przeszczepu szpiku? Wystarczy zarejestrować się jako dawca – można to zrobić poprzez formularz rejestracyjny dostępny na stronie DKMS https://www.dkms.pl/zarejestruj-sie-teraz

Jeśli macie obawy lub pytania dotyczące procesu rejestracji albo chcecie poznać dokładny przebieg procedury pobierania szpiku koniecznie zajrzyjcie na akcje rejestracyjne w naszym regionie. W sierpniu odbędą się one w trzech terminach i trzech lokalizacjach:
– 27 sierpnia goz. 11.00 – 18.00 – Centrum Handlowe Nowa Stacja
– 27 sierpnia godz. 12.00 – 18.00 – Park Kościuszki w Pruszkowie
– 28 sierpnia godz. 15.00 – 22.00 –Park Miejski im. Magdaleny Abakanowicz w Raszynie

Byłeś świadkiem wypadku? Stoisz w gigantycznym korku? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie? Poinformuj o tym innych mieszkańców Pruszkowa, Grodziska i okolic. Przesyłaj zdjęcia i informacje do redakcji WPR24.pl na adres e-mail: kontakt@wpr24.pl lub SMS i MMS pod nr tel. 600 924 925.