Zwierzaki w Ptak Warsaw Expo

Region

9 i 10 czerwca w Ptak Warsaw Expo w Nadarzynie odbędą się targi Animals' & Veterinary Days. To największe międzynarodowe targi zoologiczne w Polsce.

Nie wiesz jak zadbać o swojego pupila? Szukasz specjalistycznej karmy? A może chcesz zobaczyć wystawę psów lub kotów? To wszystko będzie w jednym miejscu podczas 5. edycji targów Animals’& Veterinary Days.
Przez dwa dni na powierzchni prawie 30 tys. będzie można zobaczyć setki wystawców, ras psów i wziąć udział w prelekcjach na temat zwierząt. Odbędą się także wystawy zwierząt.

Coś dla miłośników psiaków…

Nie lada gratką dla miłośników czworonogów będzie Potrójna Wystawa Kynogoliczna. Będzie to Międzynarodowa Wystawa Psów Rasowych – Memoriał Zygmunta Jakubowskiego, Krajowa Wystawa Psów Rasowych i Klubowa Wystawa Psów Rasowych. To jedna potrójna wystawa w Polsce. Każdy pies zostanie oceniony przez 21 międzynarodowych sędziów kynologicznych. Najlepsze mokre nosy będą wybierane w kategoriach:  wybór najlepszego psa ras polskich, użytkowych, najlepszej pary oraz grupy hodowlanej, najpiękniejszego młodszego szczenięcia, szczenięcia, weterana, juniora, najpiękniejszego przedstawiciela ocenianych grup FCI oraz ras nieuznanych. Najpiękniejszy z najpiękniejszych będzie wybierany w kategorii Best in Show. Dodatkowo odbędzie się konkurs na Młodego Prezentera. Tutaj ocenie będą podlegać umiejętności człowieka w czasie prezentacji zwierzęcia.

…oraz kociaków

Poza szczekającymi czworonogami, swoją wystawę będą miały miauczący przyjaciele człowieka. Odbędą się trzy wystawy, niezależne od siebie pod względem oceniania. Zwieńczy je finałowa Felimpiada.
W ramach targów odbędzie się również akcja „Adoptuj z sercem”. Ma ona na celu zachęcić adopcję zwierząt, zamiast ich kupowanie. Szczególnie chodzi o adopcję psów-seniorów, którzy ze szczególną tęsknotą czekają na swoich nowych właścicieli. Akcję wesprą Ambasadorowie – znane i lubiane osoby z show biznesu, kultury i mediów.

Zwierzęta egzotyczne

Na targach będzie również wystawa zwierząt egzotycznych oraz strefa akwarystyki. To nie lada gratka dla miłośników niekonwencjonalnych pupilów – gadów, płazów, wężów i ryb. 500 metrów kwadratowych zielonej enklawy pełnej nietuzinkowych zwierząt oraz tropikalnych roślin owadożernych, storczyków, pnączy. Będzie można spotkać tu także wielu ekspertów oraz stowarzyszenia i fora akwarystyczne. Obecne będą też instytucje oświatowo-dydaktyczne i placówki komercyjne.

Wystawcy z artykułami dla zwierząt

Nie zabraknie także wystawców z karmami, czy artykułami higienicznymi. Targi to również doskonała okazja, by dowiedzieć się jak jeszcze lepiej zadbać o swojego czworonoga. Wszystko o żywieniu zwierząt, behawiorystyce, nowinki w branży zoologicznej i wiele innych ciekawostek. Cała konferencja będzie skupiać się wokół hasła „Zoologia przyszłości – nowe wyzwania w obliczu cyfrowej transformacji branży”.
Podczas targów odbędzie się również Niezależny Plebiscyt Branży Zoologicznej magazynu ZooBranża. Podczas niezależnego głosowania SMS czytelników pisma wyłonione zostaną najlepsze firmy, najlepsi handlowcy oraz produkty branżowe. Dochód z SMS-ów zostanie przekazany dla schronisk dla zwierząt.

Więcej informacji o Targach znajdziecie tutaj.

[TheChamp-Sharing]

Byłeś na koncercie i imprezie. Zrobiłeś fajne zdjęcie na pikniku. Nagrałeś ciekawy film na wystawie? Przesyłaj zdjęcia i informacje do redakcji WPR24.pl na adres e-mail: kontakt@wpr24.pl lub SMS i MMS pod nr tel. 600 924 925.