Zasadzą dąb pamięci na 100-lecie gminy Milanówek

Spotkanie

Z okazji 100-lecia gminy Milanówek Stowarzyszenie Pamięci Rodzinnej zaprasza na uroczystość posadzenia dębu pamięci, wspomnienia o rodzinie Lasockich i wszystkich, którzy przyczynili się do powstania i rozwoju miasta.

To uroczyste spotkanie już w najbliższą środę, 26 czerwca, w parku noszącym imię założyciela Milanówka. – Zapraszamy o godz. 18.00 do Parku im. M. Lasockiego oraz do ogrodu przy ul. M. Lasockiego 1 w Milanówku na wydarzenie „Refleksje na temat Rodziny Lasockich”, poświęcone także przypomnieniu wszystkich wójtów i burmistrzów, którzy przyczynili się do powstania i rozwoju Milanówka w okresie 100 lat – zachęcają organizatorzy.

W programie m.in. posadzenie dębu pamięci i nadanie mu imienia „Michał”, uroczyste odsłonięcie ekspozycji „100 lat gminy Milanówek”, zwiedzanie ogrodu miniatur z wystawą o historii milanowskich willi, wystawa obrazó Włodzimierza Starościaka, koncert w wykonaniu Dariusza Biernackiego i jego uczniów, występ T-Art z Iwoną Dornarowicz.

To kolejne już wydarzenie mające uczcić 100-lecie gminy Milanówek. Bogatą historię tego miejsca można było sobie przypomnieć także w trakcie zakończonego już Festiwalu Otwarte Ogrody. A jest co wspominać i przypominać. Milanówek powstał jako letnisko założone przez Michała Lasockiego. Z czasem stał się miejscem całorocznego pobytu elity intelektualnej i kulturalnej. Wówczas na terenie miasta powstawały imponujące wille, z których część przetrwała do dziś. O słynnych mieszkańcach Milanówka i wszystkich, którzy przyczynili się do jego rozwoju z pewnością będzie można porozmawiać podczas środowych uroczystości.

Byłeś na koncercie i imprezie. Zrobiłeś fajne zdjęcie na pikniku. Nagrałeś ciekawy film na wystawie? Przesyłaj zdjęcia i informacje do redakcji WPR24.pl na adres e-mail: kontakt@wpr24.pl lub SMS i MMS pod nr tel. 600 924 925.

Komentarze 1

Jedna odpowiedź do “Zasadzą dąb pamięci na 100-lecie gminy Milanówek”

  1. Anonim pisze:

    Trzeba myśleć o Milanówku za 100 lat zamiast o Milanówku 100 lat temu. Czas skończyć z paranoją polityki historycznej.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Podobne artykuły

Najczęściej komentowane