Wyjątkowe warsztaty z okazji Dnia Kobiet

Brwinów

Państwowy Zespół Ludowy Pieśni i Tańca Mazowsze zaprasza wszystkie Panie (i nie tylko!) na wyjątkowe warsztaty z okazji Dnia Kobiet. „Szlajfki jak malowane” – to warsztat rękodzielnicy dla młodzieży i dorosłych.

W strojach śląskich wstążki można sklasyfikować według ich szerokości. Węższe służyły między innymi do wiązania włosów, warkoczy i korali, szersze przewiązywano w pasie, tworząc kokardy z przodu lub z tyłu, najszersze stanowiły ozdobę czepców i wieńców, składano z nich na przykład klapy do galandy. Wstążki bywały gładkie, drukowane, haftowane lub ręcznie malowane, głównie w motywy kwiatowe. Podczas warsztatów przyjrzymy się kwiatowym ornamentom na śląskich wstążkach i stworzymy własne malowane kompozycje.

– Z okazji Dnia Kobiet, w ramach cyklu śląskiego, zapraszamy wszystkie panie (i nie tylko) na warsztat malowania wstążek. Macie ochotę na odrobinę przyjemności? Marzy Wam się oryginalna, własnoręcznie wykonana ozdoba? Nie przegapcie takiej okazji! – zachęcają organizatorzy.

Wyjątkowe warsztaty tworzenia barwnych wstążek są dedykowanie dla dorosłych i młodzieży powyżej 12. roku życia. Czas trwania zajęć to 90 minut, a ich koszt to 30 zł. Warsztaty odbędą się 9 marca o godz. 15.00 w Centrum Folkloru Polskiego „Karolin” ul. Świerkowa 2, Otrębusy. Rezerwacja miejsc pod numerem telefonu: +48 22 208 87 00, +48 605 501 770 lub e-mail: kontakt@karolinmazowsze.pl

Byłeś na koncercie i imprezie. Zrobiłeś fajne zdjęcie na pikniku. Nagrałeś ciekawy film na wystawie? Przesyłaj zdjęcia i informacje do redakcji WPR24.pl na adres e-mail: kontakt@wpr24.pl lub SMS i MMS pod nr tel. 600 924 925.