Wikingowie i nie tylko, czyli Piknik Historyczny

Piknik

Na mieszkańców Pruszkowa czeka nie lada gratka. Już 9 czerwca na trenie hotelu Comfort Biznes w Pruszkowie odbędzie się Piknik Historyczny. Organizatorzy zadbali o moc atrakcji.

Pokazy walk, prezentacja broni, pancerzy, strojów i zwyczajów z epoki wikingów, wyrabianie naczyń, wyplatanie tanin, strzelane z łuku – to tylko kilka punktów z długiej listy atrakcji jakie przygotowano w ramach Pikniku Historycznego. 

Sklep Merfolk, Hotel Comfort Biznes oraz Drużyna Najemna Ultragar Hirde 
przygotowali wydarzenie dzięki, któremu każdy z gości na własnej skórze przekona się jak żyło się w dawnych czasach. Grupa rekonstrukcyjna Drużyna Najemna Ultragar Hirde, która zajmuje się odtwórstwem kultury Słowian i Wikingów specjalnie na to wydarzenie przygotowała pokazy. 

Na godnych i spragnionych będzie czekać grill i chłodne napoje, a dla łasuchów – słodkie desery. 

Piknik będzie również okazja do poznania nowych gier. Ale jeśli myślicie o nowych aplikacjach na smartfony, to nic z tego. W Games Roomie znajdzie się szereg gier bez prądu, czyli planszówek. Nie znajdziecie tu jednak domina i chińczyka. Na liście dostępnych gier znajdą się takie tytuły jak: Blood Rage, Istambuł, Spartacus, Królestwo w Budowie, Munchkin, Carcassonne, Shadespire, Century. – Zapraszamy również na naukę w najpopularniejszą grę karcianą Magic the Gathering
Odbędzie się również turniej w grę planszową Majestat – podkreślaj organizatorzy. 

Piknik historyczny rozpocznie się o godz. 11.00 w sobotę 9 czerwca. Wstęp na imprezę jest bezpłatny.

Byłeś na koncercie i imprezie. Zrobiłeś fajne zdjęcie na pikniku. Nagrałeś ciekawy film na wystawie? Przesyłaj zdjęcia i informacje do redakcji WPR24.pl na adres e-mail: kontakt@wpr24.pl lub SMS i MMS pod nr tel. 600 924 925.