Wielka wigilia miejska w Milanówku

Milanówek

Dziś w Milanówku odbędzie się miejska wigilia. Atrakcje na mieszkańców będą czekać już od godz. 11.00.

Nie będzie to jednak zwykła wigilia, a jak zapowiada milanowski magistrat, świąteczne miasteczko pełne niespodzianek. – Zaczniemy już od godz. 11:30 programem dla najmłodszych. W Sali Starego Kina przy ul. Piłsudskiego jako pierwsze wystąpią przedszkolaki z Przedszkola pod dębowym listkiem. Zaraz po nich scenę wypełni świąteczna scenografia Teatru Szafa Kultury. Tym sposobem wprowadzimy dzieci w klimat wydarzeń z ulicy Warszawskiej, gdzie o godz. 12:00 na scenie głównej ruszą zabawy animacyjne ze śnieżynkami, szczudlarzami i kolędnikami. Tuż obok do swojej chatki zaprosi Mikołaj, gdzie nie tylko będzie można otrzymać upominek, ale także wziąć udział w warsztatach lub zabawach manualnych. Nieopodal domku Mikołaja znajdować się będzie żywa szopka, fotobudka, świetlna bombka i wielka, przystrojona choinka – czytamy na stronie Milanówka.

Ale to nie wszystko. Kolędnicy z podstawówki nr 2 będą poruszać się ulicami wraz z artystami z zaprzyjaźnionej grupy wiejskich grajków. Dodatkowo pojawią się drewniane domki, z których szefowie kuchni będą serwować wigilijne potrawy. Nie zabraknie kiermaszu rękodzieła i wyrobów oferowanych przez mieszkańców Milanówka.

Jednak najważniejszym punktem będzie ten o godz. 14.00, czyli spotkanie integracyjne mieszkańców, podzielenie się opłatkiem i złożenie sobie życzeń. – Na scenie pojawią się kolędnicy z Kapeli Janusz Prusinowski TRIO, w specjalnym programie wystąpi młodzież oraz Mianowska Orkiestra Dęta. Nie zabraknie ważnego dla wszystkich przekazania światełka pokoju. Całość wydarzenia zamknie spektakl grupy T-Art., która wystąpi na scenie w Starym Kinie – informuje miasto-ogród.

Harmonogram umieszczono na plakacie:

Byłeś na koncercie i imprezie. Zrobiłeś fajne zdjęcie na pikniku. Nagrałeś ciekawy film na wystawie? Przesyłaj zdjęcia i informacje do redakcji WPR24.pl na adres e-mail: kontakt@wpr24.pl lub SMS i MMS pod nr tel. 600 924 925.