VII edycja Nocy Bibliotek już dziś

Region

To już siódma edycja Nocy Bibliotek. W tym roku, tak jak poprzednio, wśród uczestników nie zabraknie placówek z naszego regionu.

Tegoroczna akcja odbędzie się 9 października. Jej przewodnim hasłem będzie „Czytanie wzmacnia”. Noc bibliotek to nie tylko święto bibliofilów, ale także pokazanie siły lokalnej społeczności. Wszak to właśnie te miejsca są pierwszymi, najbliższymi spotkań z kulturą i bezpłatną ofertą dla społeczności. Akcji towarzyszy również inna akcja „Podziel się książkami”. Co będzie się działo w naszej okolicy?

Pruszków

Książnica Pruszkowska na ten dzień przygotowała książkowe wymianki w Filii nr 4 (ul. Chopina 2) w godz. 18.00-21.00 i Salonik dla Seniora w Spółdzielczym Domu Kultury (ul. Hubala 5) od godz. 18.00, w którym udział wezmą Aleksandra Drzewiecka, Jacek Fedorowicz, Marek Majewski oraz Antoni Muracki.

Grodzisk Mazowiecki

Mediateka w Grodzisku Mazowieckim zaprasza o godz. 17.00 na spotkanie z autorem i gawędziarzem, Albertem Kwiatkowskim wokół jego najnowszej książki „Bah Bah. Iran dla dociekliwych”. Po spotkaniu zaplanowano nocny pokaz teatru cieni, w ramach której aktorzy ( Albert Kwiatkowski i Umut Nebioğlu) przedstawią opowieść o małej, czarnej rybce.
Biblioteki przy ul. 11 Listopada zapraszają na wieczór atrakcji dla dorosłych i dzieci. Będą zabawy, konkursy, aktywności rozwijające kreatywność i kompetencje czytelnicze. Zabawa zacznie się od godz. 16.00.
W bibliotece Szkoły Podstawowej Adamowiźnie zaprasza na gry literackie, warsztaty czytelnicze, konkurs plastyczny i seans filmowy.

Nadarzyn

Biblioteka przy Placu Poniatowskiego zaprasza na pokaz eksperymentów i warsztaty z trenerem kreatywności – Dobromiłą Lachendro-Fruga. Przewidziano także grę drużynową (obowiązują zapisy). Dodatkowo będzie można obejrzeć wystawę o Stanisławie Lemie i wziąć udział w bookcrossingu.

Milanówek

Biblioteka mieszcząca się przy ul. Spacerowej zaprasza na rodzinną noc z młodymi podróżnikami – Polą i Michałem – oraz ich rodzicami. Ponadto będzie dużo etnicznych rytmów, pokaz instrumentów afrykańskich w wykonaniu Macieja Łukowskiego. Będą też konkursy, nagrody. Wieczór zwieńczy projekcja filmu „Pożegnanie z Afryką”. Akcja w milanowskiej bibliotece odbędzie się w godz. 18.00-20.00.

Do odwiedzenia zaprasza także biblioteka miejska w Piastowie przy ul. Warszawskiej.

Więcej informacji na temat Nocy Bibliotek znajdziecie na stronie internetowej wydarzenia.

Byłeś na koncercie i imprezie. Zrobiłeś fajne zdjęcie na pikniku. Nagrałeś ciekawy film na wystawie? Przesyłaj zdjęcia i informacje do redakcji WPR24.pl na adres e-mail: kontakt@wpr24.pl lub SMS i MMS pod nr tel. 600 924 925.

Komentarze 1

Jedna odpowiedź do “VII edycja Nocy Bibliotek już dziś”

  1. Dr.Huckenbush pisze:

    w piastowie biblioteki nie są w cenie, co innego kościoły….

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Podobne artykuły