„Syn Szawła” w PKF

Pruszków

W ramach Pruszkowskiego Kina Filmowego zostanie wyświetlony film „Syn Szawła”. To węgierski dramat wojenny w reżyserii László Nemesa.

Akcja filmu rozgrywa się w 1944 roku, a jej miejsce to Auschwitz-Birkenau. Obraz przedstawia 48 godzin z życia Szawła Auslandera, węgierskiego Żyda. Mężczyzna pracuje w nazistowskim obozie koncentracyjnym. Jest członkiem oddziału Sonderkommando złożonego z żydowskich więźniów, zatrudnianych przymusowo przy akcjach eksterminacyjnych (np. obsługa komór gazowych, sprzątanie krematoriów).

Łatwo w tym wszystkim się zatracić. W pewnym momencie Szaweł stał się maszyną, obojętnie wykonywał to, co musiał. Zresztą nie miał wyjścia. Wiedział też, że okrutny los przyjdzie i po niego, ale nic sobie z tego nie robił. W pewnym momencie nadchodzi zmiana, świat głównego bohatera wywraca się do góry nogami gdy wśród zamordowanych w komorze gazowej zauważa swoje syna, którego bardzo dawno nie widział… Co dzieje się dalej?

Tego będzie można dowiedzieć się podczas seansu filmowego w Miejskim Ośrodku Kultury w Pruszkowie (ul. Miry Zimińskiej-Sygietyńskiej 5). Projekcja odbędzie się 21 stycznia, w sobotę o godz. 18.00

Wstęp wolny!

Byłeś na koncercie i imprezie. Zrobiłeś fajne zdjęcie na pikniku. Nagrałeś ciekawy film na wystawie? Przesyłaj zdjęcia i informacje do redakcji WPR24.pl na adres e-mail: kontakt@wpr24.pl lub SMS i MMS pod nr tel. 600 924 925.

jacuzzi ogrodowe