Rolkarze zawładnęli Pruszkowem [GALERIA]

Pruszków

Takiej imprezy w Pruszkowie jeszcze nie było. W minioną niedzielę (25 czerwca) w Pruszkowie odbył się nightskating, czyli wieczorny przejazd rolkarzy ulicami miasta.

Nightskating był jedną z wielu atrakcji dostępnych w trakcie pruszkowskich wianków. O godz.19.00 sprzed Pałacu Ślubów wyruszył peleton rolkarzy. – Na starcie pojawiło się 640 rolkarzy,  natomiast na trasie ta liczba nieco zmalała. W trakcie przejazdu naliczyliśmy 595 osób – mówi nam Michał Landowski, wiceprezydent Pruszkowa.

Impreza okazała się strzałem w dziesiątkę i to nie tylko dla mieszkańców samego Pruszkowa. W Nightskatingu wzięli udział również mieszkańcy sąsiednich miejscowości .in Brwinowa, Otrębus czy Grodziska Mazowieckiego. Okazuje się, że władze miasta nie spodziewały się tak dużej frekwencji. – Zdawaliśmy sobie sprawę, że chętnych będzie sporo. Ale nie liczyliśmy na tak ogromne powodzenie. Od organizatorów przejazdu otrzymaliśmy informacje, że pod względem liczby uczestników Pruszków jest na piątym miejscu w Polsce. Jakiś czas temu Nightskating był organizowany w Białymstoku i tam pojawiło się 250 rolkarzy. U nas było ich blisko 600 – dodaje Landowski.

Sama impreza spotkała się z bardzo dobrym przyjęciem nie tylko uczestników, ale i mieszkańców Pruszkowa. Na trasie przejazdu, która wiodła m.in. ul. Prusa, Gordziłkowskiego, Pogodną, Polną, Działkowa, Powstańców i Chopina można było spotkać osoby, które machały uczestnikom przejazdu i robiły zdjęcia. Organizacja przejazdu nie wzbudziła również zastrzeżeń kierowców.

Pojawi się zatem pytanie kiedy kolejny Nightskating w Pruszkowie? – Na pewno ta impreza wpisze się na stałe w kalendarz pruszkowskich wydarzeń sportowo-kulturalnych. Docelowo chcemy organizować przejazdy dwa razy w roku. Nie wykluczone, że dołożymy do tego jeszcze masę krytyczną, w której udział mogą wziąć rowerzyści, rolkarze czy miłośnicy jazdy na hulajnodze – dodaje wiceprezydent Pruszkowa.

Byłeś na koncercie i imprezie. Zrobiłeś fajne zdjęcie na pikniku. Nagrałeś ciekawy film na wystawie? Przesyłaj zdjęcia i informacje do redakcji WPR24.pl na adres e-mail: kontakt@wpr24.pl lub SMS i MMS pod nr tel. 600 924 925.