Rodzinnie z zespołem Mazowsze

Otrębusy

Na terenie zrewitalizowanego parku Karolin w Otrębusach w miniony weekend odbył się pierwszy Rodzinny Piknik z Zespołem Mazowsze - impreza zorganizowana przez gospodarzy z myślą o okolicznych mieszkańcach.

Dwa dni obfitujące w szereg rozmaitych koncertów, pokazów tańca, warsztatów tanecznych i wokalnych, licznych atrakcji dla dzieci i młodzieży w starannie przygotowanej, artystycznej oprawie dostarczyły niezapomnianych wrażeń aż sześciu tysiącom gości.

Na specjalnie  wybudowanej, plenerowej  scenie, można było usłyszeć m.in. znany pohdalański zespół Trebunie Tutki, cieszące się największą popularnością przeboje znanych artystów w interpretacji Michała Ostrowskiego i Przyjaciół, uznaną za jedną z najlepszych amatorskich orkiestr dętych w Polsce, Orkiestrę OSP w Nadarzynie z pokazem widowiskowej musztry paradnej, wysłuchać koncertu muzyki popularnej oraz koncertu chóru, baletu i orkiestry zespołu Mazowsze pod dyrekcją Jacka Bonieckiego. Młodsi goście mogli  wziąć udział w interaktywnym spektaklu edukacyjnym Teatru na Straży „Florka w sieci”. Na mniejszej, kameralnej scenie, w otoczeniu bujnej zieleni, wystąpili: śpiewający poeta i satyryk Marek Majewski, wygrywający najpiękniejsze melodie, kobiecy kwartet smyczkowy Atutti Masovia oraz,  prezentujący inspirowane muzyką ludową pieśni chóralne,  chór  Mazowsza pod dyrekcją Mirosława Ziomka. 

Dodatkowym urozmaiceniem Pikniku był jarmark produktów regionalnych, rękodzieła artystycznego i innych ciekawych wyrobów, rozmaite przysmaki kuchni polskiej, a także bogato wyposażona w dmuchane zabawki w Strefie Dziecka. Mistrzami ceremonii byli dla młodszej publiczności porywający Duet JaHa, dla starszej Michał Haber oraz mistrz polskiej sceny teatralnej Olgierd Łukaszewicz.

Byłeś na koncercie i imprezie. Zrobiłeś fajne zdjęcie na pikniku. Nagrałeś ciekawy film na wystawie? Przesyłaj zdjęcia i informacje do redakcji WPR24.pl na adres e-mail: kontakt@wpr24.pl lub SMS i MMS pod nr tel. 600 924 925.