Ratuj się, kto może (i potrafi)!

Milanówek

Potraficie udzielić pierwszej pomocy? Wiecie co zrobić, gdy będziecie świadkiem wypadku? Chcecie doświadczyć na własnej skórze, jak to jest w czasie dachowania lub dlaczego pijani kierowcy jeżdżą zygzakiem i powodują wypadki? To wszystko i jeszcze więcej zaprezentują Wam odpowiednie służby podczas Dnia Bezpieczeństwa w Milanówku.

Już w najbliższą niedzielę, 25 września, o godz. 10.00 stadion KS Milan Milanówek przy ul. Turczynek 8 będzie polem pokazowym ratownictwa, medycyny pola walki pojazdów i wyposażenia Wojsk Obrony Terytorialnej. Słowem: Dzień Bezpieczeństwa. Co Was czeka?

10.00-15.00 – pokazy ratownictwa, ćwiczenia z udzielania pierwszej pomocy, symulator dachowania, waga przeciążeniowa i alkogogle.
10.00-14.00 – turniej młodzieżowych drużyn ratowniczych, reprezentujących szkoły podstawowe z Milanówka, Podkowy Leśnej i Brwinowa.
Ok. 14.00 – pokaz akcji ratowniczej podczas wypadku drogowego – zespół ratowników, Straż Pożarna i widzowie.

Ponadto w czasie wydarzenia obecne będą przedstawiciele służb. Straż Miejska rozłoży mobilne miasteczko ruchu drogowego, pokaże pojazd służbowy wraz z wyposażeniem medycznym i zorganizuje Koło Fortuny, w którym będzie można wygrać nagrody.

Obecna będzie też 6. Mazowiecka Brygada Wojsk Obrony Terytorialnych, która przygotuje pokaz medycyny pola walki. Zaprezentuje też pojazdy i wyposażenie Wojsk Obrony Terytorialnej.

Ponadto swoje stoisko będzie miało Centrum Usług Społecznych w Milanówku. Poniżej harmonogram zaplanowanych atrakcji:

10.00-11.00 – konsultacje z mieszkańcami, tor z goglami profilaktycznymi oraz walizki z atrapami,
11.00-12.00 – warsztat dla dzieci z zakresu bezpieczeństwa w sieci,
12.00-13.00 – warsztat dla rodziców i opiekunów z zakresu bezpieczeństwa dzieci w sieci,
13.00-14.30 – porozmawiajmy o problemach.

Dodatkowo będzie można wziąć udział w grze plenerowej „Mistrzowie Bezpieczeństwa”, a najmłodsi będą mogli spędzić czas z animatorami. Zaplanowano także liczne konkursy i zabawy.

[TheChamp-Sharing]

Byłeś na koncercie i imprezie. Zrobiłeś fajne zdjęcie na pikniku. Nagrałeś ciekawy film na wystawie? Przesyłaj zdjęcia i informacje do redakcji WPR24.pl na adres e-mail: kontakt@wpr24.pl lub SMS i MMS pod nr tel. 600 924 925.

Komentarze 1

Jedna odpowiedź do “Ratuj się, kto może (i potrafi)!”

  1. Inżynier pisze:

    Nie potrafię udzielać pomocy ale z chęcią pomodle się za duszę zmarłego czy tam żywego. Tego nauczyli mnie w szkole.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Podobne artykuły