Pruszkowianie bawili się na „Wiankach”

Pruszków

Mieszkańcy Pruszkowa niedzielę spędzili na zabawie. Wszystko za sprawą pruszkowskich Wianków – corocznej imprezy organizowanej z okazji nadejścia lata i nawiązującego do tradycji nocy Kupały.

Tegoroczne „Wianki” wystartowały już o godz. 9.00 od akcji honorowej zbiórki krwi. Specjalny ambulans pojawił się przed Pałacem Ślubów. Nie zabrakło również sportowych atrakcji dla najmłodszych czyli biegu dzieci, który był organizowany na terenie stadionu Znicz.

Zabawa w trakcie Wianków ruszyła w samo południe. Chętni mogli zmierzyć się w trakcie zawodów kajakarskich, Inni rywalizowali w konkurencji na najładniejszy wianek. Przez cały dzień na terenie malowniczego Parku Potulickich na młodszych i starszych czekał szereg atrakcji. Dzieci mogły wyszaleć się na dmuchańcach. Miłośnicy tańca mogli pląsać na specjalnym parkiecie.

Miłośnicy motoryzacji mogli zaś podziwiać wystawę motocykli od poczciwych Rometów, przez Junaki po piękne Harley’,e. Było co oglądać. Kilka minut po godz. 17.00 ulicami Pruszkowa przejechała parada motocykli.

Natomiast na scenie pojawił się zespół Pruszkowiacy, który prezentował ludowe tance do godz. 18.00. Po koncercie rozpoczęła się zabawa taneczna. O dobrą muzykę zadbał zespół Stavar.

W trakcie Wianków zorganizowany został również Nightskating. Po raz pierwszy ulice Pruszkowa opanowali… rolkarze. Mamy nadzieję, że nie ostatni. Przejazd na rolkach wystartował o godz. 19.00.

Byłeś na koncercie i imprezie. Zrobiłeś fajne zdjęcie na pikniku. Nagrałeś ciekawy film na wystawie? Przesyłaj zdjęcia i informacje do redakcji WPR24.pl na adres e-mail: kontakt@wpr24.pl lub SMS i MMS pod nr tel. 600 924 925.